NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ÇOCUKLAR SİZİN PROJENİZ DEĞİL, BİZİM GELECEĞİMİZDİR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 TEMMUZ 2018, PERŞEMBE   

40

ÇOCUKLAR SİZİN PROJENİZ DEĞİL, BİZİM GELECEĞİMİZDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 19.09.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.02.2018 16:57:16  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.09.2017 16:37:55

Daha dün başlayan yeni eğitim öğretim yılında insan hayatının ne kadar değersizleştirildiğini gösteren bir olay yaşandı. Süheyla Sıtkı Alp İlkokulu’nda sınıfın tavan sıvası çocukların üzerine düştü. 3 çocuk yaralandı. Yapımı 2012 yılında tamamlanan okul, bu kısa ömrüne rağmen çocuklar için tehdit oluşturmaya başladı.

 

Çocuklar Sizin Projeniz Değil, Bizim Geleceğimizdir


Daha dün başlayan yeni eğitim öğretim yılında insan hayatının ne kadar değersizleştirildiğini gösteren bir olay yaşandı. Süheyla Sıtkı Alp İlkokulu`nda sınıfın tavan sıvası çocukların üzerine düştü. 3 çocuk yaralandı. Yapımı 2012 yılında tamamlanan okul, bu kısa ömrüne rağmen çocuklar için tehdit oluşturmaya başladı. Tekniğine uygun olarak yapılmadığı basit bir fotoğraf gözlemiyle dahi anlaşılan tavan sıvasının tüm okulda kontrolünün sağlanması gerekirken, eğitimin olağan seyrinde sürmesi tehlikenin büyümekte olduğunun apaçık kanıtıdır.


Denetimden yoksun bir ihale düzenine terk edilmiş yapı üretim süreçlerinin her aşaması insan hayatına kasteden bir tehdide dönüşüyor. Bütün değerler fiyatlandırılırken halkın bebeklerine varana kadar birilerinin değirmenine su taşımaya yarayan yığınlar olarak görülmesi yaşamın her alanına nüfuz etmiş durumda.


Okulların açıldığı günü dahi propagandaya dönüştüren, parti broşüründen bozma kitapçıkları çocuklara dağıtan zihniyet, velilerini olduğu gibi çocuklarımızı da iktidarlarını baki kılmanın araçlarından başka bir şey olarak görmemektedir.


Aladağ`da çıkan yurt yangını, Karaman`da yaşanan tacizler, Efe`nin yine bir okulda üzerine düşen lavaboyla hayatını kaybetmesi, Aylan bebeğin çaresiz bedeni, Ceylan`ın gözleri ve akıllardan silinmez onlarca kayıp. Dünyayı çocuklara vermek isteyenleri yok edip; çocukları projeleri, yatırımları ve nesilleri olarak görenlerin iktidarlarının bilançosudur yaşananlar.


Bu kifayetsizliğin, hırsın, talanın, zulmün karşısında, ne çocuklarımızın güzel düşlerini ne de onlara bırakacağımız güzellikleri doymak bilmez hırslara feda etmeyeceğimizi yineliyor, bu tür olayların önlenmesine yönelik gerekli kontrol ve denetimlerin yapılması görev ve sorumluluğunun kendilerinde olduğunu ilgililerine hatırlatıyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.  


İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu


 


Okunma Sayısı: 118

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır