NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ANKARA KENT KÜTÜPHANESİ AÇILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 OCAK 2019, PAZARTESİ   

32

ANKARA KENT KÜTÜPHANESİ AÇILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 16.02.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.11.2018 09:46:46  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.02.2018 11:08:34

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu kararıyla kurulan Ankara Kent Kütüphanesi 15 Şubat 2018 Perşembe günü açıldı

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu kararıyla kurulan Ankara Kent Kütüphanesi 15 Şubat 2018 Perşembe günü açıldı. Odamız binasının karşısında, Necatibey Caddesi 76 numarada bulunan binada kiralanan daireye kurulan Ankara Kent Kütüphanesi`nin açılışını TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş yaptı.

Açılışta konuşan İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş, "Kurumlar hafızaları yaşatır. Şu an ülkede tüm kurumların hafızasının yok edildiği bir zamanda bu kütüphaneyi önemsiyoruz. Ankara Kent Kütüphanesi sizlerin de destekleriyle zamanla daha gelişecek ve büyüyecektir" dedi. Açılışın ardından İMO KKM Fuaye alanında kokteyl düzenlendi. Açılışa ve kokteyle çok sayıda üyemiz katıldı.

Ankara`ya dair teknik, bilimsel ve sanatsal kitapların yanı sıra poster, fotoğraf, pul, film ve müzik gibi kentimiz belleğinin unsurlarının derlenilmesine başlanan kütüphanede kullanıcılar, hem araştırma amaçlı hem de çalışma ortamı olarak kütüphaneyi değerlendirebilecek.  Kütüphanemizin kolektif bir şekilde oluşturulması için üyelerimizden, kurul-komisyonlarımıza, belediyelerden,  demokratik kitleye arşiv paylaşımı için geniş çaplı çağrılar yapıldı. Yapılan çağrılarda birçok kurumdan kütüphanemize destek geldi ve gelmeye devam ediyor. Zaman içerisinde kütüphanemiz daha geniş bir arşive ulaşması için çalışmalar devam etmektedir.


Okunma Sayısı: 463

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır