NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 8 MART ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 OCAK 2019, PAZARTESİ   

19

8 MART ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 12.03.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.03.2018 10:49:53  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.03.2018 13:07:59

İMO Ankara Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu tarafından 7-8-9 Mart 2018 tarihlerinde 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri düzenlendi.

İMO Ankara Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu tarafından 7-8-9 Mart 2018 tarihlerinde 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri düzenlendi.

Matematikçi ve Fotoğraf Sanatçısı Nurhayat Varol`un "Bir Tuş Bir Dokunuş" ve "Gölgemdeki Tutsaklığım" adlı fotoğraf sergileri 7-8-9 Mart tarihlerinde İMO KKM Salonu`nda sergilendi.

7 Mart 2018

Senem Tüzün`ün Ana Yurdu filmi gösterildi. Toplum baskısının anne kız üzerinden anlatıldığı film gösteriminin ardından Yönetmen Senem Tüzün ile video konferans üzerinden söyleşi gerçekleştirildi. Etkinlik, söyleşi bitiminde İMO KKM Fuaye Alanı`nda yapılan kokteyl ile sona erdi.

8 Mart 2018

Dr. İdil Soyseçkin, ile "Türkiye`de Kadın Mühendis Olmak" söyleşisi yapıldı. Soyseçkin, konuşmasında "Bilim, pozitif bilimler(hard science) ve sosyal bilimler (soft science) olarak ikiye ayrılıyor. Bilimleri ayırırken bile yumuşak ve sert ayrımı yapılıyor. Pozitif bilimler erkeklere daha uygun görülüyor. Çünkü erkek için sert olmalı, rasyonel olmalı, problem çözebilir olmalı, duygularından arınmıştır tanımlaması yapılıyor. Aslında mühendisliği düşünüldüğünüzde mühendisliğe atfedilen şeyler erkeklikle tanımlanıyor. Kadınlar için de duygusal, irrasyonel, kırılgan dolayısıyla daha yumuşak, sosyal yönü kuvvetli alanlara yönlendiriyorlar. Başından itibaren tanımlanması bile kadın-erkek rolleri üzerinden oluyor" dedi. Söyleşi soru cevap bölümüyle sona erdi.

9 Mart 2018 

Defne Kıran ile "Keçe Atölyesi" gerçekleştirildi. Atölyeye katılan kadınlar keçe ile çanta yaptı.

Okunma Sayısı: 105

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır