NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ SURİYE’YE EMPERYALİST SALDIRIYI LANETLİYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 MART 2019, SALI   

29

SURİYE’YE EMPERYALİST SALDIRIYI LANETLİYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 16.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 16.04.2018 13:57:42  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.04.2018 13:57:36

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Suriye’ye yönelik gerçekleşen emperyalist saldırıya ilişkin 15 Nisan 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Suriye`ye yönelik gerçekleşen emperyalist saldırıya ilişkin 15 Nisan 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

SURİYE`YE EMPERYALİST SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Emperyalist koalisyonun geçtiğimiz gün Suriye`de düzenlediği saldırıyı lanetliyoruz. 

Suriye yıllardır, emperyalistler ve işbirlikçileri eliyle sürdürülen kanlı politikalar sonucu yıkıcı bir iç savaşın acısını yaşamaktadır. Türkiye`nin de dahil olduğu bu süreç bölgenin tamamını kaosun eşiğine sürüklemiş ve dünya çapında emperyalist çekişmelerin de tehlikeli boyuta gelmesini sağlamıştır. 

Suriye`ye düşen koalisyon füzeleri emperyalizmin dünyaya vadettiği geleceği göstermektedir. Emperyalizm insanlığa kan, yıkım ve gözyaşından başka bir gelecek sunmamaktadır. Suriye`ye düşen füzeler ülkemizde işbirlikçi AKP iktidarının da övgüsünü ve desteğini kazanmıştır. 

6. Filonun önünde secdeye duranların bugün takındığı tavır, tarihsel gerici ve işbirlikçi genetik karakterlerini de açığa çıkarmıştır. 

Saldırının nedeninin geçmişte Irak`ta olduğu gibi kimyasal silah olduğu açıklansa da, gerçek neden emperyalist koalisyonun ve ABD`nin kendi çıkarlarıdır.

Bu savaş ülkemizi de etkilemekte ve AKP iktidarı sayesinde büyük bedeller ödemeye mahkum kılınmaktadır. 

Ortadoğu`nun bombaya, füzeye değil, silahların susmasına ve barışa ihtiyacı vardır. Türkiye bölgede savaşın değil, barışın parçası olmalıdır.

TMMOB, emperyalizmin kanlı politikalarına ve işbirlikçiliğe karşı durmaktadır. Suriye`ye yönelik gerçekleştirilen emperyalist saldırıyı lanetliyoruz.

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu BaşkanıOkunma Sayısı: 27

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır