NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ SÖYLESEK TESİRİ YOK, SUSSAK GÖNÜL RAZI DEĞİL; AMA ARTIK YETER! ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 OCAK 2019, PAZARTESİ   

19

SÖYLESEK TESİRİ YOK, SUSSAK GÖNÜL RAZI DEĞİL; AMA ARTIK YETER!

    Yayına Giriş Tarihi: 22.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 01.06.2018 17:48:22  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 22.05.2018 11:07:17

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından Pazar günü Ankara`nın birçok yerinde yaşanan su baskınlarıyla ilgili bir açıklama yayınlandı

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından Pazar günü Ankara`nın birçok yerinde yaşanan su baskınlarıyla ilgili bir açıklama yayınlandı.

Her sağanak yağıştan sonra gelen su baskını haberlerini maalesef kanıksadık. Yıllardır defalarca tekrarlayarak söylediğimiz uyarılara rağmen, alt yapı sorunlarına yerel yönetimlerce yeterince ilgi gösterilmemiş, gerekli bakım onarım ve iyileştirme çalışmaları yapılmamıştır. Bununla beraber yağan yağışın toprağa ulaşmasını sağlayacak alanların imara açılması, şehrin giderek artan bir hızda betonlaşması/asfaltlaşması, bütüncül bir şehir planlamasının yapılmaması, su baskınlara neden olmaması gereken büyüklükteki yağışların sonrasında bile taşkın görüntülerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. 

Yerel yönetimlerin yıllardır diğer önemli alanlarda da olduğu gibi alt yapıya yatırım yapmak yerine, gerekliliği herkes tarafından sorgulanan yüksek maliyetli şehir kapıları, saatler vb. uygulamalara yatırım yapmayı politika haline getirmesi sonucunda bu olaylarla karşı karşıya kalınması maalesef sürpriz değildir. Modern ve yaşanabilir kentlerin birincil göstergesi, plansız ve programsız bir şekilde yapılan gereksiz yatırımlar değil; ulaşım ve alt yapı gibi temel hizmetlerin sorunsuz bir şekilde yerine getirilip getirilemediğidir.

İMO Ankara Şubesi Yönetim KuruluOkunma Sayısı: 950

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır