NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ SİVAS’I UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 MART 2019, PAZARTESİ   

3

SİVAS’I UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.07.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.07.2018 13:29:08  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 02.07.2018 13:29:04

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı`nın 25. yıldönümüne ilişkin olarak 30 Haziran 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı`nın 25. yıldönümüne ilişkin olarak 30 Haziran 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

SİVAS`I UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Gericiliğin ülkemizde gerçekleştirdiği en büyük katliamlardan birisi olan 2 Temmuz Sivas Katliamının üzerinden 25 yıl geçti. Çeyrek asır önce bugün 35 aydın, sanatçı, yurtsever, ilerici insan Madımak Oteli`nde vahşice yakılarak katledildi.

Sivas`ta katledilen yurttaşlarımızı sevgi ve saygı ile anıyoruz.

Ülke tarihimiz insanlığın ilerici değerlerine yönelik gerici, faşist saldırılar ve katliamlar ile doludur. Ankara`da gerçekleştirilen 10 Ekim Katliamı bütün acısı ile beraber bunun en yakın örneğidir.

Ülkemizde dinselleştirme eğitimde, kamusal ve toplumsal yaşamda hakim kılınmaktadır. Din, mezhep, inanma-inanmama farklılıkları, düşmanlık ve çatışma tohumları ekmeye varacak tarzda kullanılmaktadır. Gerici zihniyet ve yapılanmalar, emperyalizmin bölgemiz üzerinde uyguladığı politikalar içerisinde özel olarak geliştirilmekte ve örgütlenmektedir. Günümüz Türkiye`sinde demokrasi, laiklik, eşitlik, özgürlük ve adalet istemleri her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır.

TMMOB olarak 2 Temmuz Katliamını ve gericiliği lanetliyor, kimsenin düşünceleri nedeniyle katledilmediği,  eşitlik, özgürlük ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye için mücadele kararlılığımızı bir kez daha belirtiyoruz. 

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


Okunma Sayısı: 41

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır