NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO ANKARA ŞUBESİ genç-İMO TEMSİLCİLER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 NİSAN 2019, CUMA   

5

İMO ANKARA ŞUBESİ genç-İMO TEMSİLCİLER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.09.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.09.2018 17:59:54  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.09.2018 17:54:32

İMO Ankara Şubesi genç-İMO Temsilciler Buluşması, 5-8 Eylül 2018 tarihlerinde Amasra – Bartın’da gerçekleştirildi

İMO Ankara Şubesi genç-İMO Temsilciler Buluşması, 5-8 Eylül 2018 tarihlerinde Amasra – Bartın`da gerçekleştirildi.

genç-İMO üniversite temsilcilerinin katıldığı buluşmada üç gün boyunca mesleki ve toplumsal içerikli konular söyleşilerle tartışıldı. 

Buluşmanın ilk günü çeşitli üniversitelerinden gelen öğrencilerle tanışma toplantısı düzenlendi ve buz kırıcı oyunlar oynandı. Atölyeler ve atölye hocaları tanıtıldı. Daha sonra ilk atölye toplantıları yapıldı. Akşam yemeğinin ardından "Devrimci Gençlik Köprüsü" belgeseli gösterildi. 

2. gün sabah Tamer Özşeker`in eğitmenliğinde sabah sporu ile güne başlandı. Kahvaltının ardından "Atölye Çalışmaları" yapıldı. Öğle yemeğinden sonra "İnşaat Mühendisliği Üzeri Söyleşi" gerçekleştirildi. Söyleşide TMMOB 2. Başkanı Selçuk Uluata, Bülent Tatlı, İMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ceren Narin, İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Kaygusuz sunumlarını yapıp genç-İMO üyelerinin sorularını yanıtladılar.

Akşam yemeğinin ardından günün ikinci söyleşisine geçildi. TMMOB Yönetim Kurulu Eski Başkanı Mehmet Soğancı ve İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş "TMMOB Tarihi, TMMOB ve İMO Politikaları" başlıklı söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

3. gün kahvaltıdan sonra Prof. Dr. Aziz Konukman ve Yard. Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan`ın yer aldığı "24 Haziran Sonrası Türkiye ve Türkiye Gündemi" başlıklı söyleşi yapıldı. 

Öğle yemeğinin ardından atölye çalışmalarına geçildi.

Atölye çalışmalarından sonra Tamer Özşeker`in eşliğinde "Farkındalık Eğitimi"ne geçildi. Toplumsal ayrılıklar kavramıyla ilgili oyunlar oynandı ve tartışmalar yürütüldü. İlerleyen saatlerde genç-İMO Forumu düzenlendi. Forumda genç-İMO`nun geliştirilmesi ve daha çok örgütlenmesi için fikir alış verişi yapıldı.

Buluşmada sinema-tiyatro atölyesi Tamer Özşeker ve Anıl Ülker ve gazetecilik atölyesi Serpil Şahbaz eğitmenliğinde gerçekleştirildi. 

Buluşmanın son günü olan 3. günün akşamında atölye çalışmaları sergilendi. Buluşma kapanış gecesiyle sonlandı.

 


Okunma Sayısı: 370

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır