NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ genç-İMO STANDINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

16 TEMMUZ 2019, SALI   

28

genç-İMO STANDINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 01.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 01.11.2018 17:53:03  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.11.2018 17:52:30

25 Ekim 2018 günü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde genç-İMO Zonguldak tarafından açılan standa yapılan saldırıya ilişkin genç-İMO 10. Dönem Konseyi bir açıklama yayımladı

 

25 Ekim 2018 günü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi`nde genç-İMO Zonguldak tarafından açılan standa yapılan saldırıya ilişkin genç-İMO 10. Dönem Konseyi bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, "genç-İMO inşaat mühendisliği bölümü olan hemen hemen her üniversitede örgütlülüğü olan hiç bir dili, kültürü, inancı, cinsiyeti ötekileştirmeden ülkemizin tüm renklerini bünyesinde barındıran ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin akademik, sosyal ve kültürel gelişimini sağlamayı, mesleki haklarımızın korunmasını ve genişletilmesini kendine görev bilmiş bir örgütlülüktür" denildi.

Açıklamanın tamamı:

genç-İMO STANDINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi`nde yeni üye alımı ve genç-İMO tanıtımı yapmak için açılan standımız ikinci gününde bir grup tarafından saldırıya uğramıştır.  Saldırı sırasında üyelerimizde fiziksel bir olumsuzluk olmamış ancak kadın arkadaşlarımıza cinsiyetçi sözlü tacizde bulunulmuştur. Öncelikle Bülent Ecevit Üniversitesi genç-İMO Temsilci ve üyelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

genç-İMO,  ülkemizin her yerinde şubeleri, temsilcilikleri olan İnşaat Mühendisleri Odası`nın gençlik örgütlenmesidir. genç-İMO inşaat mühendisliği bölümü olan hemen hemen her üniversitede örgütlülüğü olan hiç bir dili, kültürü, inancı, cinsiyeti ötekileştirmeden ülkemizin tüm renklerini bünyesinde barındıran ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin akademik, sosyal ve kültürel gelişimini sağlamayı, mesleki haklarımızın korunmasını ve genişletilmesini kendine görev bilmiş bir örgütlülüktür.

Gücünü bilim ve teknikten alan örgütlülüğümüz bu gerici saldırılar karşısında bir adım geri atmadan bağımsız, eşit ve demokratik bir ülkede bir arada kardeşçe yaşamı savunmaya devam edecektir. Bülent Ecevit Üniversitesi`nde üyelerimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyoruz.

Bilimin ışığı karanlığı yenecektir.

genç-İMO 10. Dönem Konseyi

 


Okunma Sayısı: 358

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır