NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BARTIN genç-İMO VE ZONGULDAK genç-İMO ÇAYCUMA’YA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 TEMMUZ 2019, PAZAR   

44

BARTIN genç-İMO VE ZONGULDAK genç-İMO ÇAYCUMA’YA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 19.03.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 19.03.2019 15:06:59  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.03.2019 13:26:37

Bartın genç-İMO ve Zonguldak genç-İMO 10 Mart 2019 Pazar günü Çaycuma’ya teknik gezi düzenledi

 

Bartın genç-İMO ve Zonguldak genç-İMO 10 Mart 2019 Pazar günü Çaycuma`ya teknik gezi düzenledi. Geziye İMO Ankara Şubesi Bartın Temsilciliği Temsilci Yardımcısı Erol Özen de katıldı.

98 kişinin katıldığı teknik geziye Yeni Çaycuma Belediyesi Hizmet Binası`ndan başlandı. Fen İşleri Müdürü ve belediye çalışanı mühendisler eşliğinde yapım aşamaları, mimari açıdan yaptıkları seçimler, bu seçimlerin maliyete etkisi, yapının ömrü ve ihtiyaçları karşılaması, engelsiz yapı, ihale aşamaları, statik projede çekilen zorluklar gibi konularda soru cevap ve tanıtım yapıldı. Binada uygulanan kiriş ortasında dilatasyon derzi ve yağmur suyu akıtma sistemleri hakkında bilgi verildi.

2. durak olan Tarihi Ahşap Ev Müzesi`nde, ahşap yapıların malzeme özellikleri, statik-mimari-yapı ömrü açısından çelik ve betonarme yapılarla karşılaştırma yapıldı.

Daha sonra, -Spor Merkezi inşaatı, Anaokulu inşaatı, Peyzaj düzenlemeleri, Asansör inşaatı ve Sofia evleri şantiyesi gezildi. İnşaatın yapım aşamaları, tesisatları, mimarileri hakkında bilgi alındı.

Gezi süresince Çaycuma Belediyesi`nin özel tesisinde kahvaltı ve öğle yemeği verildi. Belediye başkanı ile inşaat mühendisliği, belediyelik üzerine söyleşi yapıldı.

Bartın genç-İMO ve Zonguldak genç-İMO`nun birlikte düzenlediği teknik gezi sonrası dönem ile ilgili fikir alışverişi çerçevesinde planlama yapıldı.

 

 


Okunma Sayısı: 50

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır