NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ TTB ONURUMUZDUR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 ŞUBAT 2020, PAZARTESİ   

42

TTB ONURUMUZDUR

    Yayına Giriş Tarihi: 06.05.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.05.2019 15:26:47  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.05.2019 15:24:38

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, SES Ankara Şube, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 4 Mayıs 2019 tarihinde ortak basın toplantısı düzenleyerek TTB`nin `Savaş bir Halk Sağlığı Sorunudur` açıklaması nedeniyle haklarında TTB 2016-2018 Merkez Konseyi üyelerinin hapis cezası almasına tepki gösterdiler

 

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, SES Ankara Şube, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu, Ankara Tabip Odası ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 4 Mayıs 2019 tarihinde ortak basın toplantısı düzenleyerek TTB`nin "Savaş bir Halk Sağlığı Sorunudur" açıklaması nedeniyle haklarında TTB 2016-2018 Merkez Konseyi üyelerinin hapis cezası almasına tepki gösterdiler. Açıklamada, "Bu ceza TTB tarihinde bir onur vesikası olarak anılacaktır. Bu karar bizler için yok hükmündedir. Biz de barışı, yaşamı ve halk sağlığını savunmaya devam edeceğiz. Bundan ötürü de TTB`nin dediği gibi savaş; insan eliyle yaratılmış, önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olduğunu söylüyoruz" dedi.

Açıklamanın tamamı:

TTB ONURUMUZDUR

2016-2018 dönemi TTB MK üyelerinin Ocak 2018`de yaptıkları basın açıklamasından ötürü haklarında açılan dava dün sonuçlandı. 11 Merkez Konsey Üyelerinin hepsi hem DSÖ`nün sağlığın tarifine hem de bilimsel verilerle dayanarak yaptıkları savunmalarında savaşın nerede olursa olsun insanlık ve doğa için bir yıkım ve felaket olduğunu, sonuç itibari ile önemli halk sağlığı sorunu olduğunu vurguladılar. Tüm bu savunmalarına rağmen arkadaşlarımız 32. Ağır Ceza tarafından cezalandırıldılar. TTB MK üyeleri suç işlememiş, hekimlik etik ilkeleri uyarınca davranmışlardır. Esas suç, savaş karşısında sessiz kalmak, kıtlık, salgın hastalık uyarıları yapmamak, ranta teslim olmaktır. Biz de cezayı verenlerde biliyoruz ki savaş halk sağlığı sorunudur. Bu ceza TTB tarihinde bir onur vesikası olarak anılacaktır. Bu karar bizler için yok hükmündedir. Biz de barışı, yaşamı ve halk sağlığını savunmaya devam edeceğiz. Bundan ötürü de TTB`nin dediği gibi savaş; insan eliyle yaratılmış, önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olduğunu söylüyoruz.

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu

SES Ankara Şube

DİSK Ankara Bölge Temsilciliği

KESK Ankara Şubeler Platformu

Ankara Tabip Odası

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası

 


Okunma Sayısı: 36

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.