NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ERİŞİLEBİLİRLİK EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 OCAK 2020, PAZAR   

44

ERİŞİLEBİLİRLİK EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 13.05.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.05.2019 13:49:55  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 13.05.2019 11:30:00

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Peyzaj Mimarları Odası tarafından 10 Mayıs 2019 günü İMO KKM Rüştü Özal Salonunda “Erişilebilirlik Eğitim Semineri” düzenlendi

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Peyzaj Mimarları Odası tarafından 10 Mayıs 2019 günü İMO KKM Rüştü Özal Salonunda "Erişilebilirlik Eğitim Semineri" düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmalarını İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş ve Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan yaptı.

10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında gerçekleştirilen seminerde "Mekansal Erişilebilirlik" üzerine uzmanlar tarafından mevzuat, standartlar ve uygulamalar üzerine bilgi ve tecrübeler aktarıldı.

Seminerde, Dr. Deniz Çağlayan Gümüş "Erişilebilirlik Filmi ve Erişilebilirliğin Önemi", İnş. Yük. Müh. Hüseyin Karadağ "Erişilebilirlik Mevzuatı", Peyzaj Y. Mim. Gamze Feyzioğlu "Farklı Gruplarda Yer Alan Engellilerin Yapılı Çevredeki Gereksinimleri ve Yapılması Gerekenler", Peyzaj Mimarı Ayşegül Badur "Erişilebilirlik Açık Alan Düzenlemeleri ve Çocuk rehberi", "Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Formları İle Uygulamalı Tespit Yapılması", Şehir Plancısı Tuba Sayan "Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi İşaretleri Uygulama Esasları", "Uygulama Proje Örnekleri" başlıklarında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Seminer soru-cevap bölümüyle sona erdi. 

 


Okunma Sayısı: 68

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır