NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ODTÜ YALNIZ DEĞİLDİR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 EYLÜL 2019, ÇARŞAMBA   

12

ODTÜ YALNIZ DEĞİLDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 17.05.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 17.05.2019 14:30:01  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 17.05.2019 14:29:55

genç-İMO Ankara Şubesi Öğrenci Kurulu, 10 Mayıs 2019 Cuma günü ODTÜ Onur Yürüyüşü sırasında yaşanan saldırı ve öğrencilerin gözaltına alınmasıyla ilgili bir basın açıklaması yayımladı

 

genç-İMO Ankara Şubesi Öğrenci Kurulu, 10 Mayıs 2019 Cuma günü ODTÜ Onur Yürüyüşü sırasında yaşanan saldırı ve öğrencilerin gözaltına alınmasıyla ilgili bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamada; "Bilinmelidir ki gelinen bu baskı döneminin sonucununu ne üniversite öğrencileri ne öğretim üyeleri ne de bu yasaklar rejiminde yaşamaya mahkum edilmiş insanlar kabullenmeyeceklerdir" denildi.

Açıklamanın tamamı:

 ODTÜ YALNIZ DEĞİLDİR

10 Mayıs Cuma günü 9. düzenlenecek olan ODTÜ Onur Yürüyüşü atanmış rektör Verşan KÖK ve kolluk kuvveti işbirliğiyle hukuksuz bir şekilde engellenmeye çalışılmıştır. İçerisinde genç-İMO`lu arkadaşlarımızın da bulunduğu 21 öğrenci ve 1 öğretim üyesi gözaltına alınmıştır. Hepimizin de bildiği gibi çoğu ülkede serbestçe kutlanan Onur Yürüyüşü ODTÜ`de OHAL zamanında alınan ve artık geçerliliğini yitiren kararlar bahane edilerek ODTÜ yönetimi tarafından yasaklanmıştır. Polisin uyguladığı orantısız güç rektör-iktidar işbirliğinin bir sonucudur. Başta ODTÜ olmak üzere Türkiye genelindeki tüm üniversitelerde rektör baskıları sürmektedir. Bu durum polis devletine dönüşen Türkiye`nin üniversitelerdeki yansımasıdır. Öyle bir duruma gelinmiştir ki cumhurbaşkanı tarafından atanan rektörler sayesinde üniversiteler tek adamın yönetimine girmiştir. Bilinmelidir ki gelinen bu baskı döneminin sonucununu ne üniversite öğrencileri ne öğretim üyeleri ne de bu yasaklar rejiminde yaşamaya mahkum edilmiş insanlar kabullenmeyeceklerdir. Şenlik ve kutlamaların, öğrenci güvenliğini tehdit edeceği gerekçesiyle devlet şiddetini okula sokmak öğrenci karşıtlığının bir göstergesidir. Biz gözlatına alınan arkadaşlarımızında yanında, bu hukuksuzluğun tam karşısında duruyoruz. Verşan KÖK ve yönetimi iki gündür süren eylemlere ve boykota kulak vermeli, derhal istifa etmelidir!

genç-İMO Ankara Şubesi Öğrenci Kurulu

 


Okunma Sayısı: 90

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır