NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BAŞAK SİDAR ÇEVİK’E genç-İMO ONUR ÜYELİĞİ VERİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 EKİM 2019, CUMA   

43

BAŞAK SİDAR ÇEVİK’E genç-İMO ONUR ÜYELİĞİ VERİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 14.06.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.06.2019 16:01:34  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

İMO Ankara Şubesi tarafından 10 Ekim Gar Katliamında hayatını yitiren inşaat mühendisliği öğrencisi Başak Sidar Çevik adına hazırlanan “genç-İMO Onur Üyeliği Belgesi”, kimlik kartı ve plaketi 13 Haziran 2019 Perşembe günü İMO Ankara Kent Kütüphanesi Başak Sidar Çevik Salonunda annesi Hatice Çevik’e verildi

 

İMO Ankara Şubesi tarafından 10 Ekim Gar Katliamında hayatını yitiren inşaat mühendisliği öğrencisi Başak Sidar Çevik adına hazırlanan "genç-İMO Onur Üyeliği Belgesi", kimlik kartı ve plaketi 13 Haziran 2019 Perşembe günü İMO Ankara Kent Kütüphanesi Başak Sidar Çevik Salonunda annesi Hatice Çevik`e verildi.

Törende ilk sözü İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş aldı. Söze daveti kabul eden Çevik ailesine İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına teşekkür ederek başlayan Tulumtaş, "10 Ekim Gar Katliamının üzerinden 44 ay geçti. Sidar aramızdan alınmamış olsaydı bugün inşaat mühendisi olarak aramızda yer alacaktı. Acımız da öfkemiz de azalmadı" dedi. Tulumtaş, inanç ve umudu Başak Sidar Çevik`in şahsında yaşatmak adına Şube Yönetim Kurulu olarak aldıkları kararla birlikte İMO Ankara Şubesi genç-İMO Onur Üyeliği verildiğini ve plaketi hazırlandığını söyledi.

Daha sonra sözü TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz aldı. Başak Sidar`ın şahsında emek, barış, özgürlük mücadelesinde yitirilen tüm yoldaşları saygıyla anarak söze başlayan Koramaz, "10 Ekim mitingi ülkemizin bir şiddet sarmalına sokulmak istendiği bir dönemde tertiplenmişti. 10 Ekim bir tramvaydı bizler için. Unutulmaz bir acı bıraktı" dedi. Sorumluların hala yargı önüne çıkmadığına vurgu yapan Koramaz "Başak, inşaat mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisiydi. Biz mimar ve mühendisler, insan yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Uygarlığı geliştirmek ve barışa katkı sunmak için hizmet ediyoruz. Başak yaşasaydı, okulunu bitirecekti ve bu mesleği gerçekten halkın huzurun ve refah içerisinde yaşama çabası için kullanacaktı. Başak bizlerin mücadelesinde yaşayacak" dedi.

Daha sonra Koramaz, Çevik adına düzenlenen genç-İMO Onur Üyeliği Belgesini annesi Hatice Çevik`e verdi.

Sorumlular hesap verene kadar mücadeleye devam edeceklerini ve unutmayacaklarını belirten Hatice Çevik, "Kızım Başak Sidar Çevik şu an aramızda. Fiziken aramızdan ayrılmış olsa da onun isteklerini, hayallerini bizlerin gerçekleştirmesi gerekiyor. Aramızdan ayrılan 103 canımızın hayallerini gerçekleştirmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.

 


Okunma Sayısı: 108

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır