TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB ANKARA İKK`DAN VALİLİĞE BAŞVURU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

05 HAZİRAN 2020, CUMA   

3

TMMOB ANKARA İKK`DAN VALİLİĞE BAŞVURU

    Yayına Giriş Tarihi: 08.07.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.07.2019 15:49:54  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.07.2019 15:49:39

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından Ankara Valiliği`ne yazı gönderilerek inşaat ruhsatı olmadığı halde yapımına başlanan ODTÜ Kredi Yurtlar Kurumu yurdunun durdurulması istendi

 

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından Ankara Valiliği`ne yazı gönderilerek inşaat ruhsatı olmadığı halde yapımına başlanan ODTÜ Kredi Yurtlar Kurumu yurdunun durdurulması istendi.

T. C. ANKARA VALİLİĞİ`NE

ODTÜ arazileri içerisinde yapılmak istenen "KYK Öğrenci Yurdu"na ilişkin inşaat ruhsatı ile ilgili tüm ilgili kurumlar (ilgili belediyesi başta olmak üzere) araştırılmış ve inşaat / kazı / şantiye kurulması vb. ile ilgili herhangi bir ruhsata rastlanamamış olmasına ve ODTÜ Rektörlüğü, KYK arasında yapılan protokolde ağaçların taşınacağı ilke kararı olmasına rağmen  08.07.2019 (bu gün) tarihi ve saat 09:00`dan itibaren polis ODTÜ arazilerine barikat çekerek ağaçların yasalara ve protokole aykırı olarak kesilmesine izin vermektedir.

İnşaat ruhsatı olmayan bir alanda şantiye binasının yapılması imar yönetmeliğine göre yasal değildir. Yasalara aykırı bir şekilde başlatılan inşaatın ve ağaçların kesilmesi işleminin durdurulması gerekmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüs Alanı içerisinde yer alan 29193 ada 2 parsel ve ODTÜ Batı Spor Merkezi komşuluğunda, 156-158-159-160-161 parselasyonunda bulunan iki kavaklık alanın kadastral parsel durumundadır. Kadastral parsellerde parselasyon planları olmadan ruhsat verilmeyeceği yasal hükme bağlanmıştır. Ruhsat olmadan bir yapının inşasının başlaması yasal olarak mümkün değildir.

Başvurumuzun ivedilikle değerlendirilmesi ve ODTÜ arazilerinde gerçekleştirilen hukuksuz işlemin acilen sona erdirilmesi için gereğini bilgilerinize sunarız.

Özgür TOPÇU

TMMOB Ankara İKK Sekreteri

 

 


Okunma Sayısı: 55

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.