TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ NEVRUZ KUTLU OLSUN! ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

31 MART 2020, SALI   

30

NEVRUZ KUTLU OLSUN!

    Yayına Giriş Tarihi: 21.03.2020 01:00   Güncellenme Zamanı: 21.03.2020 14:12:46  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 21.03.2020 14:10:01

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 21 Mart 2020 tarihinde yayınladığı mesajla tüm üyelerimizin Nevruz`unu kutladı.

 

NEVRUZ KUTLU OLSUN!

Dünyanın en eski ve en yaygın kültürel geleneklerinden birisi olan Nevruz, doğanın uyanışını, baharın gelişini ve yaşamın yeniden canlanmasının temsil ettiği için herkes için umudun simgesi olmuştur.

Bizim coğrafyamızda Nevruz aynı zamanda barışa, kardeşliğe ve bir arada yaşama duyulan bir özlemin de simgesidir. Halkların eşitlik içinde özgürce yaşama iradesinin kültürle yoğrulmuş dışavurumudur.

Bugün dünyamız bir yandan küresel bir yangınla mücadele ederken, diğer yandan da özellikle Ortadoğu`nun farklı coğrafyalarında devam eden savaşların tehdidiyle yaşıyor. 3 ay gibi kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan salgın, insanların birbiriyle etkileşiminin ne denli yaygın olduğunu gösterdiği gibi, insanların birbiriyle yardımlaşmaya ve dayanışmaya ne kadar ihtiyaç duyduğunu da gösterdi. Bu kötü günlerde nevruzun barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunun yaygınlaşmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz.

Ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışın sağlanması, tüm dünya halklarının huzurlu ve sağlıklı yaşaması, baharın tüm dünyada umudu ve kardeşliği yeşertmesi dileğiyle Nevruz Kutlu Olsun!

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 


Okunma Sayısı: 2

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.