İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

01 MART 2021, PAZARTESİ   

3

SALGIN GÜNLERİNDE BİREYİN VE TOPLUMUN SAĞLIĞI; DAYANIŞMA YAŞATIR ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİSİ (VİDEO)

    Yayına Giriş Tarihi: 27.04.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.05.2020 16:44:59  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

İMO Ankara Şubesi tarafından 25 Nisan 2020 tarihinde `Salgın Günlerinde Bireyin ve Toplumun Sağlığı; Dayanışma Yaşatır` çevrimiçi söyleşisi (WEBINAR) düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 25 Nisan 2020 tarihinde "Salgın Günlerinde Bireyin ve Toplumun Sağlığı; Dayanışma Yaşatır" çevrimiçi söyleşisi (WEBINAR) düzenlendi. İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özer Akkuş`un açılış konuşmasıyla başlayan semineri 40 üyemiz canlı olarak takip etti. Üyelerimizin aktif katılımıyla gerçekleşen çevrimiçi söyleşisinin teknik ilerleyişi hakkındaki bilgiyi İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Ozan Yılmaz verdi.

Prof. Dr. Selçuk Candansayar`ın katıldığı söyleşide COVİD 19 salgının toplum ve birey özelinde nasıl bir etkisinin olduğu ve bununla nasıl başa çıkılabileceği, bu günlerde dayanışmanın önemi, şantiyelerde COVİD 19`un yayılma ihtimali, doktorların ve mühendislerin proterleşmesi, pandemi sürecinde işsizlik vb. konular konuşuldu. Konuşmasına COVİD 19`un ilk yayılım sürecine değinerek başlayan Candansayar, "Ekranlarda rakamlar dönüp duruyor. Hepimiz elimizde olmadan 19.30`da ekranın başına geçip bir tür açılan sandık sayısı gibi günün rakamlarını öğrenmeye çalışıyoruz ve o rakamlar üzerinden de yapılan yorumlara maruz kalıyoruz. Şu arttı, bu azaldı gibi. Sayılardaki değişimle biz salgınla olan mücadelenin yapıldığı fikrine kapılıyoruz. Bizden beklenen tek şey de edilgen bir şekilde evimizde oturmak. Üçlü bir sarmal arasına sıkıştık; bir rakamları takip edelim, iki edilgen bir şekilde evimizde kalalım, üç kendimizi koruyalım. Tam da otoriter yönetimlerin arayıp da bulamadığı bir şey oldu," dedi. Üretimin sürdürülebildiği kadar sürdürülmeye çalışılırken öteki taraftan ruh sağlığını korumaya çalışan toplumun tümünün edilgen bir biçimde kendi bireyselliklerine dönüp gelen açıklamaları beklemeye başlandığını belirten Candansayar, "Oysa salgınla mücadele; öncesi, salgın anı ve sonrası olmak üzere her bir bireyin etkin, aktif olarak katılması gereken bir mücadeledir," dedi.

Yaklaşık 90 dakika süren çevrimiçi seminer soru-cevap bölümüyle sona erdi.


Okunma Sayısı: 21

Ankara Şube Kaynaklı Düzenlenmiş Eğitimler-Seminerler »
Tüm Düzenlenmiş Eğitimler-Seminerler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.