İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

28 ŞUBAT 2021, PAZAR   

49

MESLEĞİN LİMİTLERİNDE MESLEKTAŞ SOHBETLERİ ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİSİ (VİDEO)

    Yayına Giriş Tarihi: 29.04.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.05.2020 14:59:50  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Türkiye İnşaat Mühendisliği sektöründe uzun yıllar inşaat mühendisliği yapmış, tanınan, bilgili ve tecrübeli; mesleğin `duayenleri` olarak tanımlanabilecek inşaat mühendisleriyle çevrimiçi sohbet programı Mesleğin Limitleri programının üçüncüsü 28 Nisan 2020 tarihinde yapıldı

Türkiye İnşaat Mühendisliği sektöründe uzun yıllar inşaat mühendisliği yapmış, tanınan, bilgili ve tecrübeli; mesleğin "duayenleri" olarak tanımlanabilecek inşaat mühendisleriyle çevrimiçi sohbet programı Mesleğin Limitleri programının üçüncüsü 28 Nisan 2020 tarihinde yapıldı.

Tecrübe paylaşımını hedefleyen, yılların bilgi ve tecrübesinin özünü meslektaşlara aktarmayı hedefleyen bir meslek içi eğitim programı olan Mesleğin Limitleri çevrimiçi ve canlı olarak Dr. Taylan Ulaş Evcimen`in sunumuyla üyelerimizle buluştu.

Mesleğin Limitleri programının 3. bölümünün konukları olan Prof. Dr. Nuray Tokyay ve Prof. Dr. Mustafa Tokyay ile inşaat mühendisliği mesleği, bu mesleği seçme nedenleri, yurtdışı eğitimleri, akademisyen olma süreçleri, inşaat mühendisliği bölüm kontenjanları, üniversite eğitim düzeylerinin geçmiş ile karşılaştırılması ve İMO ve TMMOB`ye bakış açıları ve meslek içinde tecrübe ile edindikleri bilgiler vb. konularda sohbet edildi. 100 üyemizin takip ettiği program 2 saat 10 dakika sürdü.

Prof. Dr. Mustafa Tokyay 1994`te İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1996`da da İnşaat Mühendisleri Odası Y. K. görevlerinde bulunmuştur. Her ikisi de Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Tokyay çifti, halen eğitim faaliyetlerine devam ediyorlar. Mesleğin Limitlerinin üçüncüsü, akademide geçen toplamda 100 yıla tanıklık yaptı.


Okunma Sayısı: 60

Ankara Şube Kaynaklı Düzenlenmiş Eğitimler-Seminerler »
Tüm Düzenlenmiş Eğitimler-Seminerler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.