TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ EMPERYALİST İŞGALE VE SALTANATA KARŞI BAŞLATILAN YÜRÜYÜŞÜN 101. YILINI SAYGIYLA ANIYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

05 HAZİRAN 2020, CUMA   

24

EMPERYALİST İŞGALE VE SALTANATA KARŞI BAŞLATILAN YÜRÜYÜŞÜN 101. YILINI SAYGIYLA ANIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.05.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 19.05.2020 09:35:55  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.05.2020 22:20:09

Emperyalist işgale ve saltanata karşı başlatılan yürüyüşün 101. yılını saygıyla anıyor, laik, demokratik, bağımsız bir Türkiye’ye ulaşmanın umuduyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz

 

19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk`ün emperyalist işgale karşı Anadolu`da direnişi örgütlemek için başlattığı yürüyüşün Cumhuriyetle taçlandırıldığı serüvenin sembolüdür. Aynı zamanda bir halkın üzerindeki tebaa sıfatını söküp atıp kurulacak yeni bir ülkenin özgür yurttaşları olabilmesi mücadelesinin de başlangıcıdır.

101 yıl önce başlatılan bağımsızlık yolculuğunun hikâyesi henüz tamamlanmamıştır. Tarihten aldığımız güçle bütün yurttaşların eşit olduğu, hukukun üstünlüğünün hiçbir otoriteye teslim edilmediği ve ülkemizin emperyalizme karşı tam bağımsızlığını kazandığı yarınlara olan inancımız tamdır.

Emperyalist işgale ve saltanata karşı başlatılan yürüyüşün 101. yılını saygıyla anıyor, laik, demokratik, hukukun egemen olduğu tam bağımsız bir Türkiye`ye ulaşmanın umuduyla 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyoruz.

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 113

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.