İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

01 ARALIK 2020, SALI   

31

İZMİR ŞUBEMİZDEN HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI HAKKINDA AÇIKLAMA

    Yayına Giriş Tarihi: 01.11.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 01.11.2020 12:36:56  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.11.2020 12:27:40

İzmir Şubemiz tarafından 1 Kasım 2020 tarihinde `Hasar Tespit Çalışmaları Hakkında Kamuoyuna Zorunlu Açıklama` başlıklı bir açıklama yayımlandı

 

İzmir Şubemiz tarafından 1 Kasım 2020 tarihinde "Hasar Tespit Çalışmaları Hakkında Kamuoyuna Zorunlu Açıklama" başlıklı bir açıklama yayımlandı.

Açıklamada, "Meslek Odamızın hasar tespiti konusunda sertifikası bulunan, hasar tespiti için hazır bekleyen 26 ayrı ekibinin ve deneyimli meslektaşımızın sürecin dışına itilmesini kabul etmiyoruz," denildi.

Açıklamanın tamamı:

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI HAKKINDA
KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

30 Ekim Cuma günü saat 14.51 de gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında başta Bayraklı ilçesi olmak üzere bir çok yapıda yıkım ve ağır hasar meydana gelmiştir.

Odamız konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile depremin ilk saatlerinden itibaren sürekli irtibat halinde sürecin içerisinde olmaya çalışmış ve hasar tespit çalışmalarında yer almak için, gerekli eğitimi almış deneyimli meslektaşlarımızın bilgilerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü`ne bildirmiştir.

Ancak bugün sabah saatlerinde tarafımıza ulaşan bilgide, "Diğer illerden kalabalık bir ekibin katılım sağladığı ve Odamızla ilgili organizasyon yapılamayacağı" söylenmiştir. Buna rağmen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına giden meslektaşlarımızın bireysel olarak ekiplere dahil olabilecekleri söylenmiştir. 

Şubemize binaları ile ilgili hasar tespiti yapılması konusunda vatandaşlarımızdan birçok talep gelmekte ve çok sayıda hasarlı bina olduğunu bilmekteyiz.

Meslek Odamızın hasar tespiti konusunda sertifikası bulunan, hasar tespiti için hazır bekleyen 26 ayrı ekibinin ve deneyimli meslektaşımızın sürecin dışına itilmesini kabul etmiyoruz.

Yapılan bu yanlış davranıştan bir an önce dönülmesini, tüm bilgi ve birikimimiz ile beraber dayanışmanın ve birlikte çalışmanın çok önemli olduğu bu günlerde deneyimli ekiplerimiz ile hasar tespit çalışmalarına destek vermeye hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası
İzmir Şubesi

 

 


Okunma Sayısı: 135

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.