İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 OCAK 2021, PAZARTESİ   

10

BİR ARADA OLMANIN ÖZLEMİYLE... 19 ARALIK İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

    Yayına Giriş Tarihi: 19.12.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 19.12.2020 02:42:12  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.12.2020 02:41:32

Odamızın kuruluşunun 66. yılında, Odamız için çalışan, emek veren ve Odamızı bugünlere taşıyan herkese çok teşekkür ediyoruz. Gelecek senelerde meslektaşlarımız tarafından sahnelenen oyunları izlediğimiz, türküleri dinlediğimiz, gündemi yorumladığımız Mühendislik Haftası etkinliklerinde bir arada olmak ümidiyle 19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günümüzü kutluyoruz

 

19 Aralık, bundan 66 yıl önce "coşkumuz sürekli olsun, heyecanımızın sınırı olmasın" şiarıyla kurulan Odamızın kuruluş günüdür. 66 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı heyecan ve coşkuyla görevlerini yapan meslektaşlarımızın gününü kutluyoruz.

Tüm meslektaşlarımızın, mesleklerini eşit, adil şartlarda ve itibarlarına gölge düşürmeyecek şekilde yapması, emeği önceleyen, laik, demokratik, bilimsel saiklerden uzaklaşmak yerine onları sahiplenen, ilerici değerlerini koruyarak geliştirecek bir geleceği kurabilmek için Odamız, geçmişte olduğu gibi gelecekte de mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

66. yıl dönümümüzde pandemi koşulları sebebiyle bir araya gelemeyişimiz hepimiz için üzücü bir durum. Meslekte yirmi beşinci, kırkıncı, ellinci ve altmışıncı yıllarını kutlayacak olan meslektaşlarımıza ve mühendisliğe adımını atan genç meslektaşlarımıza ,yüz yüze olamasak da, dayanışma ve beraberlik dileklerimizi iletiyoruz.

Geçmiş ve gelecek kuşakların birbirlerine tecrübelerini aktardığı, toplumsal önemi bu denli yüksek bir meslekte, yalnız olmadıklarını bir kez daha hatırladıkları bugünü, bu şartlar altında geçirmekten dolayı olan üzüntümüz baki. Odamızın gelecek doğum günlerinde böyle mecburiyetlerin tekrar yaşanmaması için de bugün başta COVID 19 salgını olmak üzere ülkemizin içinden geçtiği bu karanlık dönemde karşımıza çıkan tüm toplumsal kriz ve sorunlara karşı mücadelemiz devam edecektir.

Odamızın kuruluşunun 66. yılında, Odamız için çalışan, emek veren ve Odamızı bugünlere taşıyan herkese çok teşekkür ediyoruz. Gelecek senelerde meslektaşlarımız tarafından sahnelenen oyunları izlediğimiz, türküleri dinlediğimiz, gündemi yorumladığımız Mühendislik Haftası etkinliklerinde bir arada olmak ümidiyle 19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günümüzü kutluyoruz.

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 58

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.