İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 OCAK 2021, PAZARTESİ   

38

DEPREM SONRASI MÜHENDİSLERİN HUKUKÎ SORUMLULUKLARI ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 25.12.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 25.12.2020 17:21:40  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Aralık 2020 Salı günü `Deprem Sonrası Mühendislerin Hukukî Sorumlulukları` çevrimiçi söyleşisi düzenlendi

 

İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Aralık 2020 Salı günü "Deprem Sonrası Mühendislerin Hukukî Sorumlulukları" çevrimiçi söyleşisi düzenlendi. Söyleşiyi 90 üyemiz canlı olarak takip etti.

Ülkemizde her deprem sonrası büyük acılar ve büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır. Bu maddi ve manevi kayıpların yanı sıra hem proje, hem denetim, hem de yapım süreçlerinden kaynaklanan hatalar sebebiyle meslektaşlarımız da birçok hukuki sorunla karşı karşıya kalmış haklarında da davalar açılmıştır. Söyleşide meslektaşlarımız tarafından bilinmeyen ve/veya doğru bilinen yanlışların cevaplarının üzerinde duruldu.

Moderasyonu Dr. Taylan Ulaş Evcimen tarafından yapılan söyleşinin konuğu hem deprem konusunda doktorası olan hem de avukatlık mesleğini icra eden meslektaşımız Av. Dr. Levent Mazılıgüney idi.

Söyleşide, "Kast, Olası Kast, İhmal vb. Kavramları, Borçlar ve Ceza Hukuku Açısından Sorumluluklar, Zaman Aşımının Uygulanma Durumunu, Geleceğe Dönük İyileştirme Önerileri," konuları konuşuldu. Yaklaşık 110 dk. süren söyleşi soru cevap bölümüyle sona erdi.

 


Okunma Sayısı: 180

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.