DEPREM SONRASI MÜHENDİSLERİN HUKUKÎ SORUMLULUKLARI ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİSİ

İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Aralık 2020 Salı günü `Deprem Sonrası Mühendislerin Hukukî Sorumlulukları` çevrimiçi söyleşisi düzenlendi

Eklenme Tarihi: 18/05/2022
İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Aralık 2020 Salı günü "Deprem Sonrası Mühendislerin Hukukî Sorumlulukları" çevrimiçi söyleşisi düzenlendi. Söyleşiyi 90 üyemiz canlı olarak takip etti.

Ülkemizde her deprem sonrası büyük acılar ve büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır. Bu maddi ve manevi kayıpların yanı sıra hem proje, hem denetim, hem de yapım süreçlerinden kaynaklanan hatalar sebebiyle meslektaşlarımız da birçok hukuki sorunla karşı karşıya kalmış haklarında da davalar açılmıştır. Söyleşide meslektaşlarımız tarafından bilinmeyen ve/veya doğru bilinen yanlışların cevaplarının üzerinde duruldu.

Moderasyonu Dr. Taylan Ulaş Evcimen tarafından yapılan söyleşinin konuğu hem deprem konusunda doktorası olan hem de avukatlık mesleğini icra eden meslektaşımız Av. Dr. Levent Mazılıgüney idi.

Söyleşide, "Kast, Olası Kast, İhmal vb. Kavramları, Borçlar ve Ceza Hukuku Açısından Sorumluluklar, Zaman Aşımının Uygulanma Durumunu, Geleceğe Dönük İyileştirme Önerileri," konuları konuşuldu. Yaklaşık 110 dk. süren söyleşi soru cevap bölümüyle sona erdi.

 


TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası