DUVAR TİPİ SÖNÜMLEYİCLİ (VISCOUS WALL DAMPERS) BETONARE YÜKSEK YAPILARIN DEPREM PERFORMANSLARI ÇEVRİMİÇİ SEMİNERİ (EĞİTİM NOTLARI VE VİDEO)

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 20 Ocak 2022 Perşembe günü `Duvar Tipi Sönümleyicili(Viscous Wall Dampers) Betonarme Yüksek Yapıların Deprem Performansları` çevrimiçi semineri düzenlendi

Eklenme Tarihi: 18/05/2022
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 20 Ocak 2022 Perşembe günü "Duvar Tipi Sönümleyicili(Viscous Wall Dampers) Betonarme Yüksek Yapıların Deprem Performansları" çevrimiçi semineri düzenlendi. Seminer İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Mizgin Bektaş`ın açılış konuşmasıyla başladı. Semineri 90 üyemiz canlı olarak takip etti.

Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Dilsiz tarafından verilen seminerde, " Yapılarda Enerji Sönümü ve Sönümleyiciler, Duvar Tipi Sönümleyiciler (Viscous Wall Dampers), Duvar Tipi Sönümleyiciler ile Betonarme Yüksek Yapıların Deprem Tasarımı ve Performansları, Yapısal Uygulama Örnekleri (Burulma Düzensizliğinin Önlenmesi, Sezgisel Algoritmalar ile Optimizasyon), Değerlendirme ve Sonuçlar" konuları işlendi. Yaklaşık 90 dakika süren çevrimiçi seminer soru-cevap bölümüyle sona erdi.

  • 79731_13_20_53.jpg


EĞİTİM NOTLARI.pdf


TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası