ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: DEPREM SONRASI MÜHENDİSLERİN HUKUKÎ SORUMLULUKLARI


İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Aralık 2020 Salı günü Saat 20.00`de "Deprem Sonrası Mühendislerin Hukukî Sorumlulukları" çevrimiçi söyleşisi yapılacaktır.

Ülkemizde her deprem sonrası büyük acılar ve büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır. Bu maddi ve manevi kayıpların yanı sıra hem proje, hem denetim, hem de yapım süreçlerinden kaynaklanan hatalar sebebiyle meslektaşlarımız da birçok hukuki sorunla karşı karşıya kalmış haklarında da davalar açılmıştır.

Bu noktada meslektaşlarımız tarafından bilinmeyen ve/veya doğru bilinen yanlışlar olduğu aşikârdır. Bu sebeple yapacağımız etkinlikte özellikle bu gri alanların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Moderasyonu Taylan Ulaş Evcimen tarafından yapılacak olan etkinliğimizin konuğu Levent Mazılıgüney, hem deprem konusunda doktorası olan hem de avukatlık mesleğini icra eden bir meslektaşımızdır.

Etkinlik içerisinde;

·         Kast, olası kast, ihmal vb. kavramları

·         Borçlar ve Ceza Hukuku Açısından Sorumluluklar

·         Zaman Aşımının Uygulanma Durumunu

·         Geleceğe Dönük İyileştirme Önerileri

ve sizlerden gelen sorular değerlendirilecektir. Etkinlik sırasında sorularınızı canlı olarak yöneltebileceğiniz gibi duyuru aşamasında da sorularınızı miekankara@imo.org.tr adresine iletebilirsiniz.

WEBINAR ID: 839 9913 8664

Zoom Bağlantı Linki: t.ly/v3X5

YouTube Bağlantı Linki: t.ly/HDfD    Güncel Haberler Diğer Aylar

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası