Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu

Komisyon Üyeleri

Ezgi Çimen

1992 yılında doğdu. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nden mezun oldu. Öğrenci olduğu yıllarda bulunduğu üniversitenin genç-İMO Üniversite Temsilciliği ve 6. Dönem genç-İMO Konsey Sekreter Üyeliği yaptı. İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulunda yer aldı. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi, teknik ofis mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada proje yönetim şefi olarak çalışmaktadır. 

Dilan Yıldız

1991 yılında doğdu. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nden mezun oldu. İMO Ankara Şubesi Tiyatro Kulübü'nün çeşitli oyunlarında sahne aldı. 2015 yılından bu yana Güneş Enerji Sistemlerinin taşıyıcı konstrüksiyon hesaplamalarında ve montajında proje ve saha mühendisi olarak görev almıştır. Şu anda aynı sektörde proje mühendisi olarak görev almaktadır.  

Melis Dilruba Turgut

1991 yılında doğdu. 2017 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nden mezun oldu. Ankara İMO Tiyatro Kulübü’nün çeşitli oyunlarında sahne aldı ve 2019’dan beri Ankara İMO Kadın Komisyonu’nda aktif üye olarak görev alıyor. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi, teknik ofis ve ihale mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada çalışmaktadır. 

Eylem Gümüş

1988 yılında Adana`da doğdu. 2013 yılında Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyuncagenç-İMO örgütlülüğü içinde aktif görev aldı. 2013-2015 yılları arasında İMO Ankara Şubesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Halen özel bir firmada proje mühendisi olarak çalışmaktadır. 

Buket Çelik

1965 yılında Trabzon`da doğdu. 1991 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu.Sinop Amerikan Üssü`nde ek yapılarda Kalite Kontrol Mühendisliği yaptı. Adana İncirlik Üssü`nde ek yapılarda Güvenlik Mühendisliği yaptı. Binalarda ISI,SES,SU,YANGIN Yalıtım Sistemleri üzerine ARGE ve Uygulama hizmetleri verdi.2008-Nisan 2011 tarihleri arasında İMO Ankara Şube Sekreterliği yaptı. Eylül 2017 tarihinden itibaren İMO Ankara Şubesi`nde Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır. TMMOB 45.Dönem Kadın Çalışma Grubu`nda Başkan Vekili ve TMMOB Cinsiyet Ayrımcılığı Sekreteryası`nda yürütme kurulunda görevlidir. 

Mizgin Bektaş 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası