TARAFIMIZ DİRENEN EMEKÇİLERİN ONURLU MÜCADELESİNİN TARAFIDIR!

Ülkenin farklı yerlerinde devam eden işçi direnişlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 7 Şubat 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 07/11/2022

 

  • WhatsApp Image 2022-02-07 at 17.17.02.jpegÜlkenin farklı yerlerinde devam eden işçi direnişlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 7 Şubat 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

 

DİRENEN EMEKÇİLERİN YANINDAYIZ!

Hopa’daki liman işçisinden Tekirdağ’daki kağıt işçisine, Antep’teki tekstil işçilerinden İstanbul’daki Digiturk çalışanlarına, Mersin Akkuyu Nükleer Santrali inşaatı işçilerinden Kocaeli’deki Farplas Otomotiv işçilerine, Migros Depo işçilerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki Yemek Sepeti kuryelerine kadar yüzbinlerce emekçi haklarına sahip çıkmak için ayakta!

Alınterinin karşılığını alabilmek için ülkenin her yanında mücadele eden emekçilerin direnişlerini selamlıyoruz! Emeği için, sendikal hakları için, insanca yaşayabilecek bir maaş alabilmek için yürütülen bu mücadele hepimize umut veriyor.

Ülke tarihinin en büyük zam dalgalarından ve en kitlesel yoksullaşma dönemlerinden birisini yaşıyoruz. Başta gıda ürünleri olmak üzere elektrik ve doğalgaz gibi temel ihtiyaç maddelerine gelen fahiş zamlar, dar gelirlilerin ay sonunu getirmesini imkansız hale getirdi.

Servetlerini artırmak isteyen sermaye kesimlerinin işçilere enflasyonun çok altında maaş zammı teklif etmesi, bunu reddeden emekçileri işiyle tehdit etmesi hiçbir biçimde kabul edilemez.

Krizin tüm yükünün emekçilerin sırtına bindirilmek istenmesine izin vermeyeceğiz. İşçilerin açlık ve sefalete mahkum edilmesine izin vermeyeceğiz. Sendikal haklarını kullanan emekçilerin işlerinden atılmasına izin vermeyeceğiz. İşyerlerinin emekçiler için çalışma kamplarına dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz.

Tarafımız direnen emekçilerin tarafıdır. Tarafımız emeğin onurlu mücadelesinin tarafıdır.

Yaşasın sınıf dayanışması!

EMİN KORAMAZ

TMMOB YÖNETİM KURULU BAŞKANITMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası