DÜNYA İŞİ-İNŞ. MÜH. CEMAL YILMAZ ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

"Dünya İşi" çevrimiçi söyleşi programının on üçüncüsü 17 Mayıs 2022 tarihinde düzenlendi

Eklenme Tarihi: 07/11/2022İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından her ayın üçüncü Salı akşamı dünyanın değişik coğrafyalarında şantiyelerde, ofislerde çalışan mühendislerin hem mesleki hem sosyal deneyimlerinin paylaşıldığı "Dünya İşi" çevrimiçi söyleşi programının on üçüncüsü 17 Mayıs 2022 tarihinde düzenlendi.

İMO Ankara Şubesi Proje Yöneticisi Buket Çelik`in kolaylaştırıcılığını yaptığı programın konuğu Slovenya’dan İnş. Müh. Cemal Yılmaz’dı.

Söyleşide, "Slovenya’da çalışma ve yaşam koşulları, Slovenya ve Polonya'da yürüttükleri projeler ve çalışma biçimleri, Stajyer ve genç mühendislere yaklaşımlar, Özellikle İngilizcenin mutlaka öğrenilmesinin yanı sıra yerel dilin de öğrenilmesinin avantajları, Slovenya ve Polonya'daki mühendis, müşavir hizmetlerinin karşılaştırılması, Kadın inşaat mühendislerinin istihdamı, Slovenya’da sosyal hayatın ve mühendislik hayatının avantaj ve dezavantajları, Slovenya’nın genel inşaat yatırımları, işe alımlarda dil önemi, Slovenya’da inşaat mühendisi istihdam ihtiyacı, COVID 19 döneminde Slovenya’da sosyal yaşamda ve iş hayatında yaşananlar ve Türkiye ile farklılıkları, Oda aidiyetinin önemi vb." konuları konuşuldu.

Yaklaşık 75 dakika süren söyleşi soru cevap bölümüyle sona erdi.

dünyaişi.jpgTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası