HOŞ GELDİNİZ GELECEĞİN DEĞERLİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ

WhatsApp Image 2022-08-16 at 12.53.01.jpeg


Geleceğin Değerli İnşaat Mühendisleri,

Harcanan onca çaba ve emekle, meşakkatli ve uzun bir sınav sürecinin sonunda hayatınızın belki de en güzel zamanlarını deneyimleyeceğiniz üniversite yaşamına hoş geldiniz.

İnşaat mühendisliğini seçen ve yarınlarımızı, geleceğimizi birlikte inşa edeceğimiz siz genç mühendislik öğrencileriyle tanışmak, her zaman yanı başınızda olmak için sabırsızlanıyoruz.

Ülkemizde eğitimin giderek piyasalaştırıldığı, gericileştirildiği, hep daha fazla kar elde etmenin etrafında örgütlendiği, gençlerin tarikat ve cemaatlerin eline itildiği, düşüncelerini ifade etme ve kendi hayatlarına ilişkin söz sahibi olma haklarının elinden alındığı, devasa barınma ve beslenme sorunlarının yaşandığı bir hale getirildiğini biliyoruz. 

Oysa üniversite, özellikle de inşaat mühendisliği  mesleğini seçen siz gençler için kamu yararını odağına alan, eşitliğin, özgürlüğün, sosyal, kültürel, sanatsal zenginliğin deneyimlendiği, kendi ilgi alanlarımızı keşfedebildiğimiz, kendimizi tanıyabildiğimiz ve gerçekleştirebildiğimiz bir bilimsel eğitim demektir. Bireysel ve toplumsal olarak geleceğimizi şekillendirdiğimiz yerdir üniversite.

İnşaat mühendisliği ise yaşamın her alanını doğrudan ilgilendiren, yaşamı ilmek ilmek ören, doğrudan kamu yararı için çalışan bir meslek olarak bu mesleği seçen siz öğrencilere önemli olanaklar sağlarken ciddi bir sorumluluk da yüklüyor. 

İnşaat  Mühendisleri Odası olarak bu olanakları zenginleştirmek ve bu sorumluluğu paylaşmak üzere her zaman yanı başınızda olacağız. İnşaat mühendisliği mesleğini tercih eden siz gençlerimize her türlü destek ve dayanışmayı sağlayacağız. Üniversite hayatınız boyunca karşılaşacağınız tüm sorunları birlikte çözmek için, aklın ve bilimin ışığında icra edilecek toplumcu bir mühendislik anlayışıyla geleceğimizi birlikte şekillendirmek için meslek odanız, sizlerin öz örgütü olan genç-İMO katılımınız için heyecan duyuyor! Gençlerin umutla yarınlarını, geleceklerini tasarlayabildiği, düşüncelerinin önemsendiği, kendi hayatlarında, örgütlerinde ve ülkenin geleceğinde de söz sahibi olduğu bir yaşamı birlikte örmek için genç-İMO’ya üye olmaya davet ediyoruz.

Toplumcu mühendislik anlayışını tüm yurtta yaymak, hayallerinizi, umudunuzu gerçek kılmak üzere çıktığınız bu yolda her zaman birlikte yürümek, tanışmak ve örgütlenmek için sizleri İMO Ankara Şubesine bekliyoruz.

İMO Ankara Şubesi
Yönetim Kurulu
Güncel Haberler Diğer Aylar

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası