BASINDA İMO ANKARA:"SOSYAL KONUT PROJELERİ GELECEĞE ENKAZ BIRAKMASIN"

sonsöz web.jpgİMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi 
Ahmet Onur Özergene ve Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz 5 Ekim 2022 tarihinde "İlk Evim İlk İşyerim" adının verildiği Sosyal Konut Projesine dair Sonsöz Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ahmet Onur Özergene; "
Sosyal konut projesi için toplanması planlanan ödemeler ve bu ödemelere memur maaş zamları üzerinden yapılacak artırımlar alt gelir grubunda yer alan insanların 20 yılını rehin alacak anlamına gelmektedir," diyerek bu anlamda vaat edilen konut sayılarının hayata geçmesinin mümkün görülmediği konusunda görüş bilirdi.

İMO Ankara Şubesi Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz
; İnşaat Mühendisleri Odası'nın geçmişte de TOKİ ile ilgili raporlarının mevcut olduğunu, bu raporlarda tespit edildiği üzere TOKİ'nin alt gelir grubuna konut üretme amacına uygun çalışmadığını belirtti. Meslek odalarının toplu konut yapılmasına karşı olmadığını ancak alt gelir grubuna yönelik yapılan işlerde yoksul kesimin kentlerden uzaklaştırdığını ve bu durumun da kent kimliğine zarar veren niteliği bulunduğunu ifade etti. Bugün açıklanan sosyal konut projesinin ise seçime yönelik ve geleceğe enkaz bırakmak üzere yapılan bir proje olarak gördüğünü söyledi.

Haber👇
https://sonsoz.com.tr/sosyal-konut-projelerigelecege-enkaz-birakmasin/


  • sonsöz1.jpg
Güncel Haberler Diğer Aylar

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası