TMMOB Heyeti TBMM'yi Ziyaret Etti

Özden Güngör (TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi), Deniz Özdemir (TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi), Haydar Şahin (TMMOB Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancıları Çalışma Grubu Üyesi), Akın Ömür (TMMOB Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancıları Çalışma Grubu Üyesi), Sezgin Çalışkan (TMMOB Teknik Görevli)'dan oluşan TMMOB Heyeti 18 Ocak 2022 tarihinde TBMM'yi ziyaret ederek milletvekilleriyle görüştü. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ile görüşen TMMOB Heyeti; kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunlarını ve taleplerini iletti. Hazırlanan ek gösterge, ek ödeme, özel hizmet tazminatı ve ücret iyileştirmelerine yönelik kanun taslaklarını dosya olarak milletvekillerine iletti. Bu konuda, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasını talep etti.

TMMOB Heyeti; başta mühendis, mimar ve şehir plancısı milletvekilleri olmak üzere Meclisimizin tüm bileşenlerini göreve davet ederek TMMOB üyelerinin taleplerinin gündeme taşınması ve çözüm önerilerimizin kanunlaştırılması konusunda sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi için tıklayınızGüncel Haberler Diğer Aylar

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası