TMMOB ANKARA İKK: DEPREM DAYANIŞMA SEFERBERLİĞİMİZ KAPSAMINDA, ÜYELERİMİZ İÇİN BİLGİ NOTU

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu 9 Şubat 2023 tarihinde Deprem Dayanışma Seferberliğimiz üzerine bir bilgi notu yayımladı

Eklenme Tarihi: 09/02/2023

ikk_bilgi_notu_calisma_yuzeyi_1.jpg

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu 9 Şubat 2023 tarihinde Deprem Dayanışma Seferberliğimiz üzerine bir bilgi notu yayımladı.

DEPREM SEFERBERLİĞİMİZ KAPSAMINDA, ÜYELERİMİZ İÇİN

BİLGİ NOTU 

- Depremin hemen ardından TMMOB Ankara İl Koordinasyonu olarak, TMMOB Afet Koordinasyon grubunun da çalışmaları kapsamında tüm mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımız ile beraber bir dayanışma kampanyası yürütmeye başladık.

- Deprem bölgelerindeki yıkımı gözlemlemek ve genel tespitler yapmak üzere ön değerlendirme ekibi oluşturduk.

- Hasar tespit çalışmalarında yer almak isteyen üyelerimize çağrı yaptık.

- Bölge halkına yardım eli uzatabilmek ve yaraları sarabilmek için bir yandan üyelerimizin mesleki bilgi ve birikimlerini bölgedeki arama-kurtarma faaliyetlerine destek olmak için yönlendirirken, diğer yandan da çok geniş çaplı bir yardım kampanyası başlattık.

- Ankara’dan şu ana kadar 9 adet tırımız, deprem bölgelerine ulaştı.

- 07.02.2023 tarihinde 3 adet dayanışma tırımız İskenderun, Antakya ve Pazarcık’a hareket etti, bölgeye ulaştı. Bölgede Koordinasyon ekiplerimiz tarafından teslim alındı, ihtiyaç doğrultusunda sahiplerine ulaştırıldı.

- 08.02.2023 tarihinde yardım malzemeleri ile doldurulmuş 4 adet konteynerı taşıyan 2 tırımız Hatay’a, 2 tane konteynerı taşıyan tırımız Kahramanmaraş’a hareket etti, 2 adet tırımız Adıyaman ve Malatya’ya hareket etti. Koordinasyon ekibimize ulaşmak üzereler. Ayrıca 1 adet kamyonetimiz Elbistan’a ulaştı.

- 09.02.2023 tarihinde bir adet tırımız akşam saatlerinde Maraş\Elbistan’a doğru yola çıkacak.

DAYANIŞMAYA DEVAM!

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası