BASINDA İMO ANKARA: ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI BÜLENT TATLI KANAL B’DE YAYINLANAN GÜNE BAKIŞ PROGRAMINA KONUK OLDU

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı Kanal B’de canlı yayınlanan Gizem Küçüktepe’nin moderatörlüğünü yaptığı Güne Bakış programına 23 Ağustos 2023 tarihinde konuk oldu

Eklenme Tarihi: 23/08/2023
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı Kanal B’de canlı yayınlanan Gizem Küçüktepe’nin moderatörlüğünü yaptığı Güne Bakış programına 23 Ağustos 2023 tarihinde konuk oldu. Bülent Tatlı “Şantiye Şefliği, Yapı Denetimi Sistemi, Kontenjanlar, Kamu Mühendisleri, Yetkin Mühendislik, Yapı Stoku, İmar Affı, Enkaz Kaldırma, Kentsel Dönüşüm, Şehrin Yeniden Planlanması” konusunda Odamızın düşünce ve görüşlerini açıkladı ve 6 Şubat depremleri sonrası deprem bölgesinde yapılan inşaat çalışmaları hakkında, o günden bugüne ne kadar yol alındığıyla ilgili sorulan soruları yanıtladı.

Bülent Tatlı, meslektaşlarımızın yapı denetimi görevlerini yaparken çektikleri zorluklara değinerek “meslektaşlarımız sahaya gidemez oldular, gittikleri zaman gerçekten denetimi ve yapması gerekenleri yapmaya kalktıktan sonra şiddet, tehdit, sahaya sokulmama gibi tehlikelerle karşılaşmak zorunda kalıyorlar. Bunun önlenmesi için bizim önerimiz şudur; teknik personellerimize güvence anlamında kamu statüsü verilmesi gerekir,” dedi.

Tatlı ayrıca, sahada binaların yapımında projesine uygun olup olmadığını denetleyen şantiye şefinin olması gerekliliğinin önemini vurgulayarak “biz yıllardan beri diyoruz ki, her şantiyenin tam zamanlı bir şefi, bir şantiyenin de tam zamanlı bir şefi olması lazım. Yıkılan binaları düşünelim, bir şantiye şefinin tam zamanlı olarak bu binaların başlangıcından sonuna kadar orada görev aldığını düşünecek olursak bu tür sonuçlarla karşılaşmazdık,” dedi.

Programının tamamını izlemek için lütfen tıklayınız👇
https://www.youtube.com/watch?v=BNPfzuVigDMTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası