KUTLUDÜĞÜN HALKININ YANINDAYIZ

Şube sekreter üyemiz Ahmet Onur Özergene ve şube sekreterimiz Mahir Kaygusuz TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ile birlikte Kutludüğün halkıyla bir araya geldi

Eklenme Tarihi: 12/09/2023


TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Ankara, Mamak ilçesinde yoğunlaşmış madencilik faaliyetlerinin yol açtığı sorunlar çözülmemişken, yeni maden ocakları açılmasına dair girişimlere tepki gösteren Kutludüğün Mahallesi halkı ile bir araya geldi.

Mahalle halkının haklı tepkilerinin dinlendiği buluşmada, madencilik faaliyetlerinin yol açtığı sorunlar görüşüldü; zaman içinde giderek büyümüş olan bu sorunlar nedeniyle mevcut faaliyetlerin sonlandırılması taleplerinin aksine, yeni planlanan ocaklarla faaliyetlerin daha da arttırılmasının sonuçları tartışıldı.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası temsilcilerinin de katıldığı toplantıda halkın ve ekosistemin maruz kaldığı/kalacağı tehditler ortaya konuldu.

Toplantı sonunda, gerek TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ve gerekse TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ortak söylem ile halkın bu mücadelesinde yanlarında olacaklarını, teknik ve hukuki destek vermeye hazır olduklarını ifade etmiştir.

IMG-20230912-WA0003.jpgTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası