19 ARALIK İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından 19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı

Eklenme Tarihi: 19/12/2023

19 Aralık İnşaat Mühendisleri günü.jpeg

1959 yılında Oda Genel Kurulumuzun aldığı kararla Odamızın kuruluş günü olan 19 Aralık "İnşaat Mühendisleri Günü" olarak kabul edildi. 19 Aralık, bundan 69 yıl önce "coşkumuz sürekli olsun, heyecanımızın sınırı olmasın" şiarıyla kurulan Odamızın kuruluş günüdür. 69 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı heyecan ve coşkuyla görevlerini yapan meslektaşlarımızın gününü kutluyoruz. 👷‍♀️👷‍♂️

Tüm meslektaşlarımızın, mesleklerini eşit, adil şartlarda ve itibarlarına gölge düşürmeyecek şekilde yapması, emeği önceleyen, laik, demokratik, bilimsel saiklerden uzaklaşmak yerine onları sahiplenen, ilerici değerlerini koruyarak geliştirecek bir geleceği kurabilmek için Odamız, geçmişte olduğu gibi gelecekte de mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

Odamızın kuruluşunun 69. yılında, Odamız için çalışan, emek veren ve Odamızı bugünlere taşıyan herkese çok teşekkür ediyoruz. 19 Aralık Mühendislik Günü kapsamında Şubemiz tarafından düzenlenen İnşaat Mühendisliği Haftası Etkinliklerimize tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak bu gün vesilesiyle bilimi ve tekniği ülkemizin ve halkımızın yararı doğrultusunda kullanma kararlığımızı bir kez daha ifade ediyor ve tüm meslektaşlarımızın İnşaat Mühendisleri Günü`nü kutluyoruz.

İMO Ankara Şubesi
Yönetim KuruluTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası