İŞ YERİ TESCİL BELGESİNİN (İTB) YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI

2024 yılı için İş Yeri Tescil Belgesi yenileme işlemleri başladı.jpg

 

Proje müellifliği, yapım ve yıkım işlerinin denetimine dair fenni mesuliyet, Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı, Riskli Yapı Tespiti ve ihaleli işlerde Etüt-Proje-Danışmanlık hizmetlerini yürütecek üyelerimizin; Serbest İnşaat Mühendisi (SİM) belgesine sahip olması ve geçerli bir İş Yeri Tescil Belgesi altında kayıtlı olması yasal zorunluluktur.

Ayrıca, kamu kurumları adına danışmanlık (müşavirlik) hizmetini yürüten firmalarda fenni mesul olan üyelerimizin de Serbest İnşaat Mühendisi (SİM) belgesine sahip olması ve geçerli bir İş Yeri Tescil Belgesi altında kayıtlı olması gerekmektedir.

Odamızca düzenlenen İş Yeri Tescil Belgesi, verildiği yılın sonuna kadar geçerli olup her yıl yeniden alınmalıdır. Üyelerimiz, 2024 yılında geçerli olacak İş Yeri Tescil Belgesini almak üzere 02 Ocak 2024 tarihinden itibaren Şubemiz veya temsilciliklerimize başvuru yapabilecektir.

Eksik evrak ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek olup, İş Yeri Tescil Belgesi ve Serbest İnşaat Mühendisi belgesi için doldurulması gereken formlara ve ekinde sunulması gereken evrakların bilgisine ulaşmak için tıklayınız

Üyelerimize önemle duyurulur. 

 

İş Yeri Tescil Belgesinin 2024 yılı ücreti 4500 TL, başvuru tarihinden itibaren 2 yıl geçerli olan Serbest İnşaat Mühendisi Belgesinin ücreti ise 2250 TL olarak tahsil edilecektir.

Geçmiş yıllarda yapılmayan tescil yenileme işlemleri için ücret alınmayacaktır. İTB alınmadan yürütülen mesleki faaliyetlere ilişkin TMMOB Disiplin Yönetmeliği gereği işlem yapılacaktır. 
Güncel Haberler Diğer Aylar

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası