İMOT SEN GARA DEĞİLSİN VE YAŞASIN KAVUNİÇİ OYUNLARINI 13 OCAK'TA SAHNELİYOR

İMO Ankara Şubesi Tiyatro Topluluğu İMOT; Sen Gara Değilsin ve Yaşasın Kavuniçi oyunlarını 13 Ocak 2024 Cumartesi sahneliyor

Eklenme Tarihi: 08/01/2024

imot ankara 2 oyun web.jpgİMO Ankara Şubesi Tiyatro Topluluğu - İMOT; Sen Gara Değilsin ve Yaşasın Kavuniçi oyunlarını 13 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 20.00'da İMO KKM Teoman Öztürk Salonu'nda sahneliyor. 

Oyunlarımız ücretsizdir. Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Sen Gara Değilsin (Aziz Nesin)
Kara komedi türündeki oyun, Yuntabur adlı hayali bir kentte geçer. Savaşta inanılmaz başarılara imza attığı rivayet edilen “Gara” isimli bir asker hakkında kahramanlık destanları yazılır. Kentin yöneticileri, savaşta hayatını yitiren Gara’nın adını yaşatmak için kente onun ismini verirler. Hatta Gara’nın heykeli bile dikilir. Ancak Gara’nın kente dönmesiyle işler sarpa sarar ve kahramanlık sektörü tehlikeye girer.

Oyuncular: Burak ÖzdemirciCem Çetin, Doğukan Atabay

Dekor: Duygu Aktuna
Yönetmen: Oksal Güracar

Yaşasın Kavuniçi (Aziz Nesin)
Kara komedi türündeki oyun, orta direk bir ailenin kızı olan Tora’nın milletvekili olan ve gelecekte de bakan olacağı neredeyse kesinlik kazanan Bay Lurban ile evlilik öncesi sürecini anlatır. Ülkedeki yönetim krizi derinleştikçe ve darbe söylentileri arttıkça, evliliğe henüz adım atmamış çift için her soluk tehlikeli bir hal almıştır. Siyasi darbeler hayatımızın alışılagelmiş sıradan gelişmeleri midir yoksa yalnızca söylentiden ibaret birer korku öğesi mi? Bir darbe bir evliliği nasıl engelleyebilir ki?

Oyuncular: Faruk Özkan, Gizem Odacı, Gökberk Ahmet Erdoğan, İ. Kaan Billur, Ömer Kotluk, Satıgül Güvendik
Dekor: Duygu Aktuna
Yönetmen: Oksal GüracarTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası