MENTORLUK PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Mentorluk programı, inşaat mühendisliği 4.sınıf öğrencileri ve yeni mezunların kendi yetenekleri ve becerileri doğrultusunda mesleğimizde uygun oldukları alana yönlenmelerine yardımcı olmak için başlatılan bir projedir.

Eklenme Tarihi: 24/01/2024

mentorluk programı.jpgMentorluk programı, inşaat mühendisliği 4.sınıf öğrencileri ve yeni mezunların kendi yetenekleri ve becerileri doğrultusunda mesleğimizde uygun oldukları alana yönlenmelerine yardımcı olmak için başlatılan bir projedir. 

Bu proje öğrenci ve mezun adayların ideallerine bir adım daha yaklaşmalarını hedefler.
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara şubesi tarafından planlanan bu program şubemiz için pilot proje niteliğindedir. Başvuran mentiler ilgi duydukları alanlarda çalışan mentorler ile eşleştirilecektir. 

Mentilerin proje boyunca mesleki çevre edinmesi, tecrübe paylaşımı semineri ile diğer alanlar hakkında da bilgi sahibi olması ve mülakat sürecine hazırlık gibi deneyimler elde etmesi amaçlanmaktadır.
Proje sonrasında görüşmeleri tamamlayan ve proje içerisindeki etkinliklere katılım sağlayan mentilere katılım belgesi verilecektir.

Pilot proje olması sebebiyle proje 2 ay sürecektir ve kontenjan sınırlıdır. Mentorluk programını başarı ile tamamlayan meslektaşlarımızdan projenin gelişimi için kurul tarafından bir değerlendirme istenecektir.
Program başvuruları 4 Mart 2024 tarihi ile tamamlanacaktır. Kontenjanın sınırı olması sebebiyle programa kabul alan mentiler ile Mart ayında iletişime geçilecektir. 

Mentorluk programına başvurmak için tıklayınızTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası