Medeni Yasa ve Haklarımız Söyleşisi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu tarafından 28 Nisan 2024 Pazar günü Medeni Yasa ve Haklarımız Söyleşisi düzenlenecektir

Eklenme Tarihi: 18/04/2024

Medeni Yasa ve Haklarımız.jpg

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu tarafından 28 Nisan 2024 Pazar günü saat 14.00'da İnşaat Mühendisleri Odası Rüştü Özal Salonu’nda Avukat Aslı Koçak Arıhan ile Medeni Yasa ve Haklarımız Söyleşisi düzenlenecektir. 

İstanbul Sözleşmesini fesheden, 6284 Sayılı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu'nu etkisiz hale getirmeye çalışan gerici zihniyet, bu kez de Medeni Kanunu hedefine koymuştur.

Gelenekler, ahlaki çarpıtmalar ve marjinal dinî gerekçeler bahane edilerek kadınların toplumsal alanda eşit vatandaşlar olarak yer almalarının teminatı olan Medeni Kanun aşındırılmaya, Medeni Kanun'la sağlanan haklar elimizden alınmaya çalışılmaktadır.

Medeni Kanun ile dinî nikahın yerini resmi nikahın alması, sosyal ve ekonomik alanlarda kadınlara özgürlükler sağlanması, kadınların eşit miras haklarına sahip olması ve niceleri göstermektedir ki kadın erkek eşitliğini esas alan Medeni Kanun çağdaş toplumsal yapının temelidir ve bu yönüyle vazgeçilmezdir.

Biz kadınlar haklarımızın bilincindeyiz ve bu haklarımızı elimizden almak isteyen zihniyete karşı bir adım dahi geri atmayacağız.

Kayıt olmak için formu doldurmanız gerekmektedir.

Tüm kadın meslektaşlarımızın katılımını bekleriz.

İletişim için: 0312 294 3060

Kayıt içinhttps://forms.gle/vwsZzT4cnPEYqU7w8TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası