2008-11

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  2008 SONBAHAR DÖNEMİ - KURS
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 2008 yılı Sonbahar Dönemi dahilinde 01-02 Kasım 2008 tarihlerinde düzenlenecek `Hizmet Alımı İhalelerine Giren Proje Büroları İçin Yaklaşık Maliyet Hesabı ve İhale Dosyası Hazırlama` Kursu kayıtları başlamıştır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Makro Programlama
İMO Ankara Şubesi 2008 sonbahar dönemi kurs programı dahilinde düzenlenecek `Makro Programlama` kursu 12 Kasım 2008 tarihinde başlayacaktır. Kurs hakkında detaylı bilgi için logoya tıklayınız.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Hegras Kursu
İMO Ankara Şubesi 2008 sonbahar dönemi kurs programı dahilinde öğrenci üyelere yönelik ücretsiz olarak düzenlenecek `Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Hegras` kursu 21 Aralık 2008 tarihinde başlayacaktır. Kurs hakkında detaylı bilgi için logoya tıklayınız.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `Mühendislerin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları Konferansı`
İMO Ankara Şubesi, yapı üretim ve denetim süreçlerinde mühendislik-mimarlık hizmetlerinden doğan sorunlar ile birlikte deprem ve diğer doğal afetler sonrasında meydana gelen hukuki sorumluluklar bakımından doğan sorunların giderilmesine yönelik olarak `Mühendislerin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları` konu başlıklı konferans düzenliyor. Ayrıntılar için tıklayın..
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `KAMU İHALE KANUN TAS.` İÇİN DİLEKÇE GÖNDERİYORUZ
TBMM`de görüşülmekte olan Kanun Tasarısı Mühendisler ve Mimarlar açısından önemli hak kayıplarına yol açmaktadır. Kanun tasarısının geneline bakıldığında; mühendis ve mimarların kazanılmış haklarının tırpanlanmasını, kamu ihalelerinin işi bilenler tarafından yapılması yerine, daha az bilenler veya hiç bilmeyenler tarafından işin yapılmasının gündeme getirildiği görülmektedir. Konuyla ilgili sessiz kalmamak için TBMM`deki tüm ilgililere dilekçe göndermeyi bir zorunluluk olarak görüyoruz. Açıklama, dilekçe örneği ve adres bilgileri için tıklayınız.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİK LİSTELERİ OLUŞTURULACAK
2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 15. maddesi gereği her yıl Odamızca belirlenerek valiliklere bildirilen Kamulaştırma Bilirkişiliği Listelerinin oluşturulmasıyla ilgili Oda Yönetim Kurulunun 25 Ekim 2008 tarih ve 746 sayılı kararı ve başvuru formu ekte sunulmuştur.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ - KURS PROGRAMI
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından 29-30 Kasım 2008 tarihlerinde `Yapı Maliyeti Hesaplamaları ve İnşaat Sektöründe Risklerin Yönetimi` konulu 16 saatlik bir eğitim programı düzenlenecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  CUMHURBAŞKANI`NA ÇAĞRI: KAMU İHALE YASASINI ONAYLAMAYIN
4734 sayılı Kamu İhale yasa Tasarısı ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Yasa Tasarısı meclisteki görüşmeler sonucunda AK Partili milletvekillerinin oylarıyla yasalaştı. Yasalaşan bu tasarı, bir taraftan mühendis ve mimarların kazanılmış haklarını açıkça gasp ederken, bir taraftan da kamuda yolsuzlukların ve suistimallerin önünü açacak hükümler taşımaktadır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası