2011-06

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  TMMOB SEÇİM BİLDİRGESİ
TMMOB, 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimleri öncesi temel bakış açısını, öneri ve taleplerini içeren seçim bildirgesini yayımlayarak, ülkeyi yönetme iddiası ile kamuoyu önüne çıkan tüm parti, kurum, kuruluş ve kişileri TMMOB?nin söylediklerini dinlemeye, izlemeye ve bu doğrultuda adımlar atmaya çağırdı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  85 BİNİ AŞKIN İNŞAAT MÜHENDİSİNİN SESİNE KULAK VERİN !!!
Ülkemiz, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçim sürecine girmiş bulunmaktadır. Ülke yönetimine aday olan mevcut hükümet ve diğer siyasi partiler seçim atmosferine girmiş ve yönetime gelmeleri durumunda yapacakları icraatlar üzerine açıklamalarda bulunmaktadırlar. Biz inşaat mühendisleri örgütlülüğümüzden gelen gücümüzle ülkemizi yönetmeye aday olan siyasi partilerden; ......
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BAKANLIKLAR YENİDEN YAPILANDIRILIYOR
AKP Hükümeti, mecliste yasalaşma hızının düşük olduğu gerekçesiyle 6 ay süreyle kullanmak üzere Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisi almıştı. Yürütme kanadını güçlendiren bu yetki ile hem bakanlıklar yeniden yapılandırılacak hem de kamu personeline yönelik düzenlemeler hızlıca hayata geçirilecek. AKP Hükümeti, bu konuda ilk adımı atarak, 8 bakanlığın kapatılarak 11 yeni bakanlık kurulması konusunda harekete geçti.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO ANKARA ŞUBESİ GEOTEKNİK KURSU
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 18-26 Haziran 2011 tarihlerinde Geoteknik kursu düzenliyor.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BASIN AÇIKLAMASI
Hopa’da ve Ankara’da yaşanan olaylar nedeniyle İnşaat Mühendisleri Odası 1 Haziran 2011 tarihinde kamuoyuna açıklama yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BELGESEL FİLM GALASINA DAVET
?Sudaki Suretler?, Yapım: İMO&Renas Yapım, Yönetmen: Erkal Tülek, Süre: 74 dk., Yer: İMO Teoman Öztürk Salonu, Tarih: 08 Haziran 2011 s: 19.15
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Bakanlıklar Yeniden Yapılandırıldı?
Seçime 4 gün kala AKP hükümeti, Bakanlar Kurulu?nu yeniden yapılandırarak, bazı bakanlıkları kaldırdı, bazılarını ise birleştirdi. Kamu hizmetinin değişen niteliğine işaret eden yeni bakanlıklar, yeni dönemde hükümetin izleyeceği politikaları da Bakanlar nezdinde belirlemiş oluyor.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO ANKARA ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yaşanan sel felaketiyle ilgili 17 Haziran 2011 tarihinde basın açıklaması yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  GENEL SEÇİM SONUÇLARI, KHK‘LER, YENİ KURULAN BAKANLIKLAR ve GÖREVLERİMİZ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, “Genel Seçimlerin sonuçları ile 8 Haziran 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan başta Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve diğer Kanun Hükmünde Kararnamelerle ile ilgili olarak” TMMOB Örgütlülüğüne yönelik bir mesaj yayımladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Su akar Gökçek bakar
Su akar Gökçek bakar 20 Haziran 2011 - Alp Tekin Babaç (sendika.org)
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ODAMIZ “ODALIĞINI BİLMEYE” DEVAM EDECEKTİR
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’ nun 21.06.2011 tarihinde Bayat İlçesi ziyareti sırasında yapmış olduğu açıklamaya istinaden 23 Haziran 2011 tarihinde “Odamız ‘Odalığını Bilmeye’ Devam Edecektir” başlıklı yazılı basın açıklaması yapılmıştır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Hopa?da Sokağın Gösterdiği: HES Şirketi Projeden Vazgeçti
Hopa halkının karşı çıktığı projelerden biri olan NETT Enerji tarafından yapılması planlanan Güneşli HES projesinin yapımından firmanın geri çekilmesi sonucunda vazgeçildi. Güneşli HES gerek ÇED yönetmeliği gereği halkı bilgilendirme toplantısı gerek de projenin yapım süreci için Hopa halkı tarafından tepkiyle karşılanıyordu.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası