2011-07

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  YAPI DENETİMİ TÜM İLLERDE UYGULANACAKTIR
Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile 19 ilde uygulanmakta olan 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunun bütün illerde uygulanması kararlaştırılmıştır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SİVAS KATLİAMIYLA YÜZLEŞİLMEDİKÇE GERÇEK DEMOKRASİDEN BAHSEDİLEMEZ!!!
2 Temmuz Sivas Katliamı nedeniyle İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1 Temmuz 2011 tarihinde açıklama yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  YENİ KANUN HÜKMÜNDEKİ KARARNAMELER ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, KHK ile oluşturulan Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak ikiye bölünmesi ile ilgili olarak 5 Temmuz 2011 tarihinde TMMOB Örgütlülüğüne yönelik bir mesaj yayımladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB`YE BAĞLI MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCISI ODALAR ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İLE DAYANIŞMA İÇİNDEDİR!
Çevre Mühendisleri Odası’nın (ÇMO), Eti Gümüş AŞ’ye ait Kütahya’daki tesisin atık havuzunda yaşanan kısmi yıkılma üzerine oluşan siyanür sızıntısı üzerine yaptığı açıklamalara karşı Eti Gümüş AŞ’nin ÇMO’nun basın açıklamalarının dava sonuna kadar durdurulması ve 30 bin TL’lik tazminat istemiyle dava açması üzerine TMMOB’ye bağlı 19 Oda, ÇMO ile dayanışma amacıyla 8 Temmuz 2011 tarihinde ortak bir açıklama yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TERCİHLERİNDE MÜHENDİSLİK, MİMARLIK, ŞEHİR PLANCILIĞI BÖLÜMLERİNİ DÜŞÜNEN ÖĞRENCİLERE: GELECEĞİNİZİ YANLIŞ TERCİHLER İLE YOK ETMEYİN
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı 25 Temmuz 2011 tarihinde bir mesaj yayımlayarak üniversite tercihlerini yapacak öğrencilere uyarılarda bulundu.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  DEPREM KENDİNİ YİNE HATIRLATTI
25 Temmuz 2011 tarihinde Tekirdağ açıklarında gerçekleşen 5.2 büyüklüğündeki depremle ilgili İnşaat Mühendisleri Odası 27 Temmuz 2011 tarihinde basın açıklaması yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İNŞAAT MÜHENDİSLERİ PROFİL ARAŞTIRMASI
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak, Türkiye?deki mühendislerin yeni konumlarının, sorunlarının, sıkıntılarının, gereksinimlerinin ve mesleki durumlarının bir haritasını çıkarabilmek için yaklaşık 3 bin örnekleme ulaşmayı amaçlayan bir profil çalışması başlattık. www.imoanket.com adresinden anketlerimizi doldurarak profil araştırmamıza destek olabilirsiniz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  42.DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
İMO 42.Dönem 3. Danışma Kurulu Sonuç Bildirgesi yayımlanmıştır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İş Kazaları Göründüğünden Çok Daha Fazla?
Çalışma Bakanı Faruk Çelik Temmuz ayı içerisinde `son 5 yıllık istatistiklere bakıldığında işyeri sayısında yüzde 29, çalışan sayısında yüzde 31`lik bir artış meydana gelmiş, yani iş gücü piyasasında büyüme sağlanmıştır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası