2011-08

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  TTB: Linç olaylarının zemini önceden hazırlandı
Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi, İnegöl ve Dörtyol`daki olayların zemininin önceden hazırlandığına işaret ederek, `Yaşanan bu olaylara benzer birçok olaya sıradan diyen, linçe kalkışanları anlayışla karşılayan devlet yetkililerini kınıyoruz` açıklamasında bulundu.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  DİKMEN VADİSİ VE YENİMAHHALLE`DE YIKIM SAVAŞLARI
Bakanlar Kurulu`nun aldığı karar ile Yukarı Dikmen Vadisi bölgesinin kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edilmesini protesto eden binlerce Vadili `2. raunda` hazır olduklarını söyledi. Yenimahalle`de yıkım kararına karşı, Barınma Hakkı Bürosu`nda örgütlenerek direnişe geçen Mehmet Akif Ersoy Mahallesi halkı belediyeye geri adım attırdı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ULAŞIMDA YAPILAN “MİNİ ZAMLAR” BİR ARAYA GELİNCE “KOCAMAN ZAMLAR” OLUYOR
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Nevzat Ersan, Ankara`da yapılan ulaşım zamlarıyla ilgili 18 Ağustos 2011 tarihinde basın açıklaması yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  DEPREME DUYARLILIK YÜRÜYÜŞÜ İZMİT'TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yürütücülüğünü İnşaat Mühendisleri Odası'nın yaptığı ''TMMOB Depreme Duyarlılık Yürüyüşü'nün'' dördüncüsü Gölcük ve Yalova'dan sonra, 16-17 Ağustos 2011 tarihlerinde İzmit'te yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  DEPREME DUYARLILIK YÜRÜYÜŞÜ VE ANMASI 16-17 AĞUSTOS`TA İZMİT`TE GERÇEKLEŞECEK
17 Ağustos Marmara depreminin unutulmaması ve unutturulmaması için gerçekleştirilen Depreme Duyarlılık Yürüyüşü ve Anması bu yıl 16-17 Ağustos 2011 tarihinde İzmit`te gerçekleşecek.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  4708 SAYILI YAPI DENETİMİ HAKKINDA KANUN`DA YAPILAN SON DEĞİŞİKLİKLE ANCAK DENETİMSİZ YAPILAR VE GÜVENCESİZ MÜHENDİSLER OLUŞUR
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan 23 Ağustos 2011 Salı günü 4708 Yapı Denetimi Kanunu`nda yapılan değişiklikle ilgili basın açıklaması yaptı:
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası