2014-07

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  FİLİSTİN BİZE KALBİMİZ KADAR YAKINDIR!
İsrail Parlamentosu`nun faşist seslerinden Ayelet Şakid`in katledilen Filistinliler için söyledikleri emperyalizmin ve bölgedeki işbirlikçilerinin Ortadoğu için öngördükleri `barış ve demokrasi`nin de halklar için ne ifade ettiğini açıkça ortaya koymaktadır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  VE ZORBA YİNE SAHNEDE!
8 Nisan tarihinde yaptığımız basın açıklamasında değindiğimiz İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi`nde ve arazisinde özel bir inşaat firmasının mahkeme kararlarını hiçe sayarak, ağaçları, atölye binası ve kamelyaları yıkması üzerine yaşananların hukuksuzluk ve eşkiyalıktan başka bir anlam ifade etmediğini vurgulamıştık.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TEOMAN ÖZTÜRK ÖLÜMÜNÜN 20. YILINDA ANILDI
TMMOB’nin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk ölümünün 20. yılında (11 Temmuz 2014) anıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  HALKI “RUS RULETİ” OYNAMAYA MAHKUM EDEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
Ankara`da geçtiğimiz hafta etkisini hissettiren sıcak havaların ardından gelen yarım saatlik sağanak yağış kentte tüm hayatı felce uğrattı. Balgat Çetin Emeç Bulvarı üzerinde bulunan “70 Gün Alt Geçidi” bir kez daha sular altında kaldı. Alt geçitte bulunan bir araç sular altında kalırken, alt geçitte biriken su ise Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi`ne bağlı ekiplerin çalışmalarıyla boşaltılabildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası