2015-01

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  KAMU İHALE KURUMU TEBLİĞİ
Kamu İhale Kurumunun 29 Ocak Perşembe gün ve 29521 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan tebliği ile İnşaat Mühendislerinin diploma yılına göre (Kamu İhale Kanununun 62.Madde h bendi) Kamu İhalelerine katılabilecekleri miktar 01.02.2015 tarihinden geçerli olmak üzere yıllık 186.445 TL/Yıl olarak belirlenmiştir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BASIN AÇIKLAMASI ve BİLDİRİ DAĞITIMI
TMMOB ANKARA İKK TMMOB Yasası değişikliğini içeren torba yasaya karşı yarın saat:18:30 da TMMOB önünde basın açıklaması ve toplu bildiri dağıtımı eylemi gerçekleştirecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB KANUNUNDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ BİR DE BU GÖZLE OKUYUN
Dünyada halen egemen olan sistemin olağanüstü biçimlerinden birini Türkiye özelinde kurmaya çalışanlar, kendi uzmanlık alanlarında meslektaşlarının, ülkenin ve halkın zararına gelişen olaylara direniş gösteren, muhalefet eden ve çıban başı olduğunu düşündükleri Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğini yıkmaya ve yok etmeye karar vermişler.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BİR BAŞKAN RÜYASI; ANKAPARK!
3 seçim dönemidir gündemden düşmeyen bir konu Ankara`da temalı bir lunapark projesi. İsmi, niteliği ve dönemi değişse de proje olarak varlığını sürekli muhafaza etmeyi başardı. Adeta talan edilen AOÇ arazisi üzerinde nihayetinde proje Ankapark ismiyle yerini buldu.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Afyon Temsilciliği ?Riskli Yapı Tespiti ve Yapılardaki Hasarların Tespitinde Dikkat Edilecek Hususlar? Paneli
İMO Ankara Şubesi Afyonkarahisar Temsilciliği?nde 15 Ocak 2015 tarihinde ?Riskli Yapı Tespiti ve Yapılardaki Hasarların Tespitinde Dikkat Edilecek Hususlar? konulu panel düzenlendi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TORBA YASAYA KARŞI TMMOB 22 OCAK’TA SOKAKTAYDI
TMMOB Yasası’ndaki değişiklikleri de içeren torba yasalara karşı mücadeleyi her perşembe sokaklara çıkarak büyüten TMMOB Örgütlülüğü, 22 Ocak Perşembe günü de kent meydanlarında yapılan kitlesel basın açıklamaları ve halkı bilgilendirmeye yönelik bildiri dağıtımı ile mücadelesini sürdürdü.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ÇALIŞANLARLA YÖNETİCİLER OLASI TMMOB YASA DEĞİŞİKLİĞİNİ DEĞERLENDİRDİ
TMMOB bünyesinde Birlik, Oda, Şube ve Temsilciliklerde ücretli çalışanlar, 22 Ocak 2015 Perşembe günü İl/İlçe Koordinasyon kurullarının bulunduğu yerlerde Oda, Şube ve Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek, içinde TMMOB Yasası değişikliği de bulunan AKP’nin torba yasalarına karşı mücadeleyi değerlendirdi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA GÜNÜ 2015
Amacımız, Türkiye`deki üniversitelerde yapılan araştırmalardan, birbirimizin ve herkesin haberi olması ve ileride gerçekleşebilecek ortak projelerin adımının bu etkinlik öncülüğünde atılmasıdır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TAŞKIN MODELLEME EĞİTİMİ - MIKE FLOOD

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Temsilcilikler Toplantısı Yapıldı
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi bağlı temsilcilikleri ile 24 Ocak 2015 tarihinde toplantı yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  MAMAK’TA İNŞAAT ÇALIŞMALARI SONUCU YOL GÖÇTÜ
19 Ocak 2015 tarihinde Mamak Duralialıç Mahallesi 928 Caddedeki 8 ve 14 numaralı binaların arasında yapımı devam eden inşaatın kazı çalışmaları sırasında 937. Sokak`ta bulunan asfalt yol çöktü. Ayrıca, mahallelinin su ihtiyacını karşıladığı su borusu da patladı. Aynı gün şubemiz bilirkişileri olay yerinde inceleme yaptı ve rapor hazırladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ANKARA’DA SUYUN KALİTESİ DÜŞTÜ, BEDELİ YÜKSELDİ (BU SİZE DE GARİP GELMİYOR MU?)
Şubemizce 21 Ocak 2015 tarihinde Ankara`nın su fatura bedelleri ile ilgili basın açıklaması yapıldı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ANKARA – SİNCAN ULUBATLI HASAN MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI
Şubemizce, kentsel dönüşüm bölgesi ilan edilen Ankara İli Sincan İlçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi sakinleri ile kentsel dönüşüm sonucunda mağduriyetlerin yaşanmaması için bilgilendirme toplantısı yapıldı ve odamızın kentsel dönüşüm uygulamalarına ilişkin görüşleri paylaşıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB 15 OCAK’TA KENT MEYDANLARINDAYDI…
TMMOB Yasası’ndaki değişiklikleri de içeren torba yasalara karşı “Ülkemize, halkımıza, mesleğimize, örgütümüze sahip çıkıyoruz” kampanyası çerçevesinde 15 Ocak 2015 Perşembe günü İl/İlçe Koordinasyon Kurulları, kent meydanlarında “Kentlerimizin, kıyılarımızın, doğal yaşam alanlarımızın talan edilmesine izin vermeyeceğiz!” başlıklı basın açıklaması yaparak bildiri dağıttı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLERİ TOPLANTISI YAPILDI
2015 yılı Ankara il ve ilçelerinde kamulaştırma bilirkişiliği alanında görev yapacak olan üyelerimizle 13 Ocak 2015 Salı günü Rüştü Özal Salonu’nda toplantı yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KARANLIĞA KARŞI BİR ISLIK ÇAL!
TMMOB yasasını değiştirmeye dönük Torba Yasaya karşı başlatılan kampanya videosu
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB KADIN SEMPOZYUMU “TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ” BAŞLIĞINDA 17 OCAK`TA DÜZENLENECEK...

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SERBEST MÜHENDİSLİK MİMARLIK (SMM) HİZMETİ VEREN ÜYELERE TORBA YASA ANLATILDI
Yapı Denetim Kanunu Taslağı ile SMM bürolarının çoğunun kapatılacağı, SMM üyelerin büyük bütçeli şirketlerin ücretli çalışanı konumuna düşeceğini belirten TMMOB, “İzin Verecek Miyiz?” kampanyası kapsamında 10 Ocak 2015 Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelerek, Yapı Denetim Kanunu yasalaşması durumunda Serbest Mühendislik Mimarlık (SMM) hizmeti veren üyelerin karşılaşacağı sorunları tartışmaya açtı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKILDI
TMMOB üyeleri, TMMOB Yasası`ndaki değişiklikleri de içeren torba yasaları 8 Ocak Perşembe günü İKK`ların bulunduğu tüm illerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri önüne siyah çelenk bırakarak protesto ettiler.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  MESLEK ODALARI ANKAPARK’I DEĞERLENDİRDİ
Meslek Örgütleri 20 Ocak 2015 Salı günü AnkaPark gündemiyle basın toplantısı gerçekleştirdi. AnkaPark sunumu hazırlayan meslek odaları “Gökçek vatandaşın aklıyla dalga geçiyor, Ankara’ya gelen turist sayısı 500 bin, 500 binin 10 milyonunu AnkaPark’a bekliyor” dedi. Sunumda AnkaPark’ın yeşil hali ve şimdiki durumu gözler önüne serildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KARAYOLU TASARIMI KURSU

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İNGİLİZCE KURSU

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  AKP’NİN TMMOB YASASINA KARŞI KENTE, ÇEVREYE, TMMOB’YE SAHİP ÇIK
8 Ocak Perşembe günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önüne siyah çelenk koyuyoruz
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB YASA DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası