2016-08

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri (EĞİTİM NOTLARI)
06 Ağustos 2016 tarihinde Mesleğe Hazırlık Kursları kapsamında Mahir Kaygusuz`un verdiği `İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri`nin sunum dosyalarını haberin içeriğinde bulabilirsiniz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Ankara İçmesuyu Durumu Raporu
(29 Ağustos 2016 günü itibariyle)
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TENEKE HESABI İLE KENT YÖNETİLEMEZ
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 30 Ağustos 2016 tarihinde basın açıklaması yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  CİZRE’DE YAŞANAN TERÖR SALDIRISINI VE CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YÖNELİK SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ!
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak Cizre’de gerçekleştirilen terör saldırısını ve Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KATLİAMLARI DURDURALIM. SORUMLULARI UNUTMAYALIM.
KESK Ankara Şubeler Platformu, TMMOB Ankara İKK, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği ve Ankara Tabip Odası?nın çağrısıyla Gaziantep kent merkezindeki bir düğünde sivillere yönelik gerçekleştirilen bombalı intihar saldırısına karşı Yüksel Caddesi?nde bir araya gelindi ve basın açıklaması yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  DEPREM AÇIK HAVA SERGİSİ AÇILDI
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, 17 Ağustos 2016 Çarşamba günü Kuğulu Park’ta bilgilendirici poster ve fotoğraflardan oluşan “Deprem Açık Hava Sergisi” açtı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  DEPREM AÇIK HAVA SERGİSİ AÇILDI
Marmara Depreminin yıl dönümünde Odamızın hazırladığı Depreme Duyarlılık sergisi (17.08.2016)
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  HARUN KARADENİZ`İ SAYGIYLA ANIYORUZ
Öğrenciliği bitirip meslek hayatına atılacak olan biz mühendisler için iki yol vardır. Bu yollardan biri, kim için ve ne için üretim yaptığını düşünmeksizin egemen sınıfların yararına üretim yapmaktır. Kısaca neden ve niçinini düşünmeksizin bir miktar karşılığında üretim yapmak yani robotlaşmak. İkinci yol ise kim için ve ne için çalıştığını bilerek emekçi halkın yararına üretim yapma olanaklarını aramaktır. Bir başka deyişle, ikinci yol küçük bir azınlığın yararına robotlaşmak değil, büyük çoğunluğun, yani toplumun yararına çalışarak insanlaşmak yoludur.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  17. YILINDA, 17 AĞUSTOS DEPREMİNİ UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak 17 Ağustos Depremi’nin yıldönümünde, 15 Ağustos 2015 saat 11.00’da İMO Lokali’nde basın toplantısı düzenlendi. İnşaat Mühendisleri Odası’na bağlı tüm Şube ve Temsilciliklerle eş zamanlı yapılan basın açıklamasını İMO Ankara Şubesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  17 AĞUSTOS DEPREMİNİ ANIYORUZ
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olarak 17 Ağustos Depremi`nin yıldönümünde, 15 Ağustos 2016 saat 11.00`da İnşaat Mühendisleri Odası`nda basın toplantısı yapılacaktır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  MESLEĞE HAZIRLIK KURSLARI VE MESLEĞE MERHABA ETKİNLİĞİ
Şubemizce 19 Temmuz-3 Ağustos 2016 tarihleri arasında `Mesleğe Hazırlık Kursları` ve 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü `Mesleğe Merhaba Etkinliği` yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ŞANTİYE VE ŞANTİYECİLİK SEMİNERİ
25 Temmuz 2016 Pazartesi günü Mesleğe Hazırlık Kursları kapsamında “Ortak Seminerlerin” ikincisi olan ‘Şantiye ve Şantiyecilik’ semineri gerçekleştirildi. İMO Rüştü Özal Salonu’nda gerçekleşen semineri Mustafa Atmaca sundu.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ZEMİN ETÜDÜ: DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Şubemizce Mesleğe Hazırlık Kursları kapsamında gerçekleştirilmekte olan `Ortak Seminerler`in üçüncüsü `Zemin Etüdü: Dikkat Edilecek Hususlar` semineri Nejan Huvaj`ın sunumuyla 1 Ağustos 2016 Pazartesi günü gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Zemin Etüdü Dikkat Edilecek Hususlar Semineri (EĞİTİM NOTLARI)
01 Ağustos 2016 tarihinde Mesleğe Hazırlık Kursları kapsamında Nejan Huvaj`ın verdiği `Zemin Etüdü Dikkat Edilecek Hususlar Semineri`nin sunum dosyalarını haberin içeriğinde bulabilirsiniz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası