2017-07

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  Kandilli: Afeti süper hücreler getirdi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı`nın `Süper Hücre` açıklamasına karşılık; İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Su Çalışma Grubu, bir yıl önce sel felaketlerinin ana sebebinin `duble yollar` nedeniyle toprak ile suyun bağlantısının kesilmesi olduğunu açıklamıştı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BEP-TR 2 Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından, 31 Temmuz 2017 tarihinde Afyon Temsilciliği`nde BEP-TR 2 Oryantasyon Eğitimi düzenlenmiştir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Sözcü Gazetesi Tekzip Bilgilendirmesi
Sözcü Gazetesi?nin web portalında 18 Temmuz 2017 tarihinde 15.40?da ?Kandilli: Afeti süper hücreler getirdi? üst, ?İMO Ankara Şubesi: Ne Kadar Çimento O Kadar Sel? alt başlıklı bir haber yayınlanmıştır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  HUKUKSUZ İHRAÇLARA SON!
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 14 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 300`ün üzerinde meslek mensubunun ve 7000`in üzerinde kamu çalışanının ihraç edilmesine ilişkin olarak bir basın açıklaması yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BEP-TR 2 ORYANTASYON EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Oryantasyon eğitiminin üçüncüsü, 14 Temmuz 2017 Cuma günü İMO KKM Güney Özcebe Salonu’nda gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KAMUNUN VE ÜLKENİN ÇIKARLARINI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ ADALET İSTİYORUZ
TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu; Birliğimize bağlı Peyzaj Mimarları Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi tarafından kamu yararı gözeterek AOÇ’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi eli ile ranta ve talana açılmasına karşı Ankara 18. İdare Mahkemesine açılan davanın reddine ilişkin 13 Temmuz 2017 tarihinde TMMOB`de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında açıklamayı Ankara İKK Sekreteri Özgür Topçu okudu ardından sırasıyla Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül İbici Oruçkaptan, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sevim söz aldılar.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Teoman Öztürk Ölümünün 23. Yılında Anıldı
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk, ölümünün 23. yılında (11 Temmuz 2017) Karşıyaka?daki anıt mezarı başında anıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ...
TMMOB?nin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk ölümünün 23. yılında (11 Temmuz 2017) Karşıyaka`daki anıt mezarı başında ve İMO`da düzenlenecek `AKP Neden TMMOB`ye saldırıyor` başlıklı forumla anılacak.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  BEP-TR 2 ORYANTASYON EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Oryantasyon eğitiminin ikincisi, 07 Temmuz 2017 Cuma günü İMO KKM Güney Özcebe Salonu’nda gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SGK`YA FAKS VE E-POSTA EYLEMİNE ÇAĞRI
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB ve SGK arasında imzalanan asgari ücret protokolünün SGK tarafından tek taraflı iptaline ilişkin üyelere SGK`ya gönderilmek üzere dilekçe örneği gönderdi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SGK PROTOKOLÜNE İLİŞKİN ÜYELERE MEKTUP
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB ve SGK arasında imzalanan asgari ücret protokolünün SGK tarafından tek taraflı iptaline ilişkin TMMOB üyelerine açık mektup gönderdi. Mektupta; mühendis, mimar, şehir plancılarının haklarının gasp edilmesine karşı mücadelede birlikte hareket etme çağrısı yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SGK ORTAK PROTOKOLÜ TEK TARAFLI FESHETTİ
TMMOB ve SGK arasında imzalanan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları asgari ücret protokolünün SGK tarafından tek taraflı feshine ilişkin, TMMOB Ankara İKK tarafından 6 Temmuz 2017 saat:12.30 da Mithatpaşa Caddesi SGK Binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi. TMMOB Ankara İKK adına açıklamayı İKK Sekreteri Özgür Topçu okurken, açıklamanın ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz söz aldı. Açıklamanın tam metni aşağıdadır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KURS: MESLEĞE HAZIRLIK KURSU
31 TEMMUZ ? 13 AĞUSTOS 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan MESLEĞE HAZIRLIK KURSU`nun duyuru afişi aşağıda sunulmaktadır. Kayıtlar 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü saat 9.00`da başlayacak olup, kurs ücretini yatırmadan önce şube yetkililerinden kursa ön kayıt yaptırılması gerekmektedir. Ön kayıt için iletişim bilgileri: (312) 294 30 65 - 294 30 72 Kursun detaylı programı ve bilgisi için duyuru afişine tıklayabilirsiniz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Ankara İçmesuyu Durumu Raporu
(04 Ağustos 2017 günü itibariyle)
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası