BETON 2011 FUARI, HAZIR BETON, AGREGA VE İNŞAAT SEKTÖRLERİNİ BULUŞTURACAK

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen ?Beton 2011 Hazır Beton Kongresi ve Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı? hazır beton, agrega ve inşaat sektörünü Ekim 2011?de İstanbul?da üçüncü kez buluşturacak.

Eklenme Tarihi: 03/11/2011

 

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen "Beton 2011 Hazır Beton Kongresi ve Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı" hazır beton, agrega ve inşaat sektörünü Ekim 2011`de İstanbul`da üçüncü kez buluşturacak. Kongre, 20-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Yeşilköy`deki İstanbul Fuar Merkezi`nde yapılacak. Beton 2011 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı da aynı yerde 20-23 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

THBB toplumsal ve sektöre sorumluluktan hareketle ülkemizde üretilen ve kullanılan betonların gerek niteliğinin gerekse kullanım miktarının arttırılması konusunda tüm sektörün desteğiyle 15 yıldan bu yana yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra, 1995 yılında uluslararası ERMCO Avrupa Hazır Beton Kongresi ile 2004 ve 2008 yıllarında iki uluslararası Hazır Beton Kongresi`ni düzenlemiştir. THBB, üçüncü hazır beton kongresini beton konusunda yeni gelişmeleri ve araştırmaları paylaşmak için 2011 yılında düzenleyecektir.

 

Kongre beton ve betonu oluşturan malzemeler konusunda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmeyi, sergilemeyi, desteklemeyi ve nihayetinde paylaşmayı amaçlıyor. Kongre tüm hazır beton üreticilerinin resmi kurum, belediye mensupları, mühendisleri, mimarları, kalfaları, öğrencileri makine ve tüm malzeme tedarikçilerini geniş bir platformda buluşturacak.

 

Kongre süresince sunulacak bildiri konuları 8 bölüm olarak şu şekilde belirlendi; Beton Bileşenleri ve Tasarımı, Özel Betonlar, Üretim ve Uygulama Teknolojisi, Mimari Beton Uygulamaları, Yönetmelikler ve Kalite Yönetim Sistemleri, Hazır Betonda Risk Yönetimi, Betonda Sürdürülebilirlik ve Yaşam Döngüsü, Sektörel Sorunlar.

 

Teknolojideki Son Gelişmeler Beton 2011 Fuar`nda

 

Kongreye paralel olarak, inşaat, hazır beton, agrega sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünlerin, araç, makine ve ekipmanların, hizmet ve donanımların sergileneceği bir Fuar düzenlenecektir.

 

Beton 2011 Fuarında hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanında beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler... özetle çok geniş bir ürün yelpazesi beton üreticilerine ve inşaatçılara sunulacaktır.

 

Kongre süresince paneller, uygulamalar ve sergiler gerçekleştirilecek. Ayrıca, beton, inşaat ve agrega sektörlerine yönelik eğitimler düzenlenecek.

 

Fuar Tarihi: 20-23 Ekim 2011 / Kongre tarihi: 20-22 Ekim 2011

Kongre ve Fuar Yeri: İstanbul Fuar Merkezi, Salon 9-10-11, Yeşilköy / İSTANBUL

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası