İMO ANKARA ŞUBESİ YENİMAHALLE HALKINI ZİYARET ETTİ

İMO Ankara Şubesi Yönetimi 5 Ağustos 2010 Perşembe günü yıkım ekibinin gittiği Mehmet Akif Ersoy Mahallesi halkını ziyarete gitti.

Eklenme Tarihi: 13/11/2011

 

5 Ağustos 2010 Perşembe günü, daha önce içinde insan olan evleri yıkmayacakları sözü veren Yenimahalle Belediyesi Ankara Mehmet Akif Ersoy Mahallesi`ne yıkım ekibi gönderdi.
 
Yüzlerce çevik kuvvetin eşlik ettiği belediye görevlilerinin evleri kesinlikle yıkma emri aldıklarını mahalleliye bildirmesi üzerine mahallelilerden oluşan bir heyet belediyeye giderek görüşme talebinde bulundu ancak yetkili bulamadı. Mahalle halkı özellikle hedef seçilen Barınma Hakkı Bürosu önünde toplandı. Ara sokaklarda kadınlar ve yaşlılar dozerlerin önüne yatarak geçişleri kapattılar. Büronun damına çıkan mahallelinin kararlı tutumu ve direnişi sonrasında, yıkım ekipleri ve çevik kuvvet dört saat sonra mahalleyi terk etmek zorunda kaldılar.
 
Bu olaylar üzerine İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ferhat Yaşar Arıkan, Yönetim Kurulu Üyesi Selim Tulumtaş, üyelerimizden Ahmet Karataş ve oda çalışanlarımızdan Mahir Kaygusuz akşam saatlerinde Barınma Hakkı Bürosu`nda Yenimahalle halkını ziyarete gitti. Mahallelilerin taleplerini ve kentsel dönüşüm projesinin yol açtığı sorunları dinleyen İMO Ankara Şube Yönetimi, mücadelelerinde Yenimahalle halkının yanında olduklarını ve bu konuda üstlerine düşen görevleri yerine getireceklerini belirttiler.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası