İMO ANKARA ŞUBESİ?NDE YENİ DÖNEM İŞYERİ TEMSİLCİLİKLERİ KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İMO Ankara Şube Yönetim Kurulunun çağrısıyla, 1 Haziran 2010 Salı günü İMO Kongre ve Kültür Merkezi Güney Özcebe Salonu?nda yeni dönem işyeri temsilciliklerinin oluşturulması gündemi ile toplantı yapıldı. Toplantıya yaklaşık 70 üyemiz katıldı.

Eklenme Tarihi: 15/11/2011

 

İMO Ankara Şube Yönetim Kurulunun çağrısıyla, 1 Haziran 2010 Salı günü İMO Kongre ve Kültür Merkezi Güney Özcebe Salonu`nda yeni dönem işyeri temsilciliklerinin oluşturulması gündemi ile toplantı yapıldı. Toplantıya yaklaşık 70 üyemiz katıldı.
 
Nitelikli, verimli tartışmaların yapıldığı toplantıda; yeni dönemde işyeri temsilciliklerinin daha güçlü, daha örgütlü ve kurumsal bir çalışma halini alması, bununla ilgili olarak da Şube`de ne gibi çalışmalar yapılması gerektiği ve işyeri temsilcilerimize düşen sorumluluklar üzerine konuşuldu. Uluslararası krizin derinleşmesiyle birlikte, bu krizin kendisini en ağır hissettirdiği sektörlerden birinin inşaat sektörü olduğu, bunun neticesinde meslektaşlarımızın çalışma koşullarının zorlaştığı, işsizliğin günden güne arttığı, düşük ücretlerle çalışmanın dayatıldığı, güvencesizliğin sektörde hakim olmaya başladığı üzerine vurgular yapıldı. Bu koşullarda İMO Ankara Şube ve üyelerimiz arasında sürekli ve sağlıklı iletişim kanallarının oluşturulabilmesi, üyelerimizin işyerlerinde karşılaştıkları sorunların paylaşılabilmesi, şubemiz çalışmaları ile ilgili görüş, sorun, eleştiri ve isteklerinin şubemize aktarılabilmesi, aynı şekilde şubemiz çalışma, etkinlik, karar, görüş ve duyurularının da işyerlerinde ki üyelerimize iletilebilmesi için, işyeri temsilciliklerinin kurumsal bir yapıya kavuşturulması gerekliliğinin vurgulandığı toplantı İMO Lokali`nde verilen yemekle sona erdi.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası