SURİYE?YE EMPERYALİST MÜDAHALEYE KARŞI BİNLER SOKAĞA ÇIKTI?

Suriye?de emperyalist müdahaleye ?hayır? demek için ve Türkiye?de konuşlandırılan patriotlara karşı binlerce kişi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB?nin çağrısıyla 20 Ocak Pazar günü alanlara çıktı.

Eklenme Tarihi: 18/03/2013

 

SURİYE`YE EMPERYALİST MÜDAHALEYE KARŞI BİNLER SOKAĞA ÇIKTI...

 Suriye`de emperyalist müdahaleye "hayır" demek için ve Türkiye`de konuşlandırılan patriotlara karşı binlerce kişi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB`nin çağrısıyla 20 Ocak Pazar günü alanlara çıktı. 

 Gaziantep`te Valiliğin yasaklama kararına karşı gerçekleştirilen merkezi mitinge yoğun katılım oldu. Gaziantep`teki mitinge TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Yürütme Kurulu Üyesi Bahattin Şahin, TMMOB Gaziantep birimlerinin yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda TMMOB üyesi de katıldı.

 Eylem için Ankara`da 12.30`da Kolej Meydanı`nda toplanan yüzlerce kişi buradan Sakarya Meydanı`na yürüdü. İMO Ankara Şubesi yöneticilerinin de katıldığı yürüyüş boyunca "ABD Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız", "Katil ABD İşbirlikçi AKP" sloganları atıldı.

 Sakarya Meydanı`nda ise tüm kurumlar adına KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul bir açıklama yaptı. Tombul açıklamasına Gaziantep`te yapılacak mitingin yasaklanmasını eleştirerek başladı. Tombul NATO askerlerini ağırlamaktan onur duyanların NATO`ya ve patriot füzelerine karşı çıkanların sesinin duyulmasını engellemek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Şimdi sorumluluk alma zamanının geldiğini söyleyen Tombul savaş çığlıkları atanlara karşı halkların geleceğine kendilerinin karar vermesi gerektiğini belirtti. Eylem Tombul`un konuşmasının ardından atılan mücadeleye devam etme sözü verilerek eylem sonlandırıldı.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası